Publicitate

DATA SYSTEMS SOLUTIONS SRL

CUI: 28790660 J15/983/2019 SRL Dâmboviţa, Sat Lazuri, Comuna Comişani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28790660
Cod înmatriculare J15/983/2019
EUID ROONRC.J15/983/2019
Data înmatriculării 2019-05-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 116 angajați

Adresă

România, Dâmboviţa, Sat Lazuri, Comuna Comişani, Malului, 149

Țară: România
Județ: Dâmboviţa
Localitate: Sat Lazuri, Comuna Comişani
Stradă: Malului
Număr: 149

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 10.077.556 RON 10.388.141 RON 10.352.129 RON 26.159 RON 36.012 RON 3.013.689 RON 1.556.426 RON 1.457.263 RON 286.589 RON 2.740.214 RON 22.826 RON 1.415.915 RON 0 RON 13.114 RON 61
2024 9.296.610 RON 9.330.156 RON 8.746.200 RON 507.257 RON 583.956 RON 4.754.535 RON 1.702.250 RON 3.052.285 RON 693.846 RON 4.083.311 RON 8.213 RON 2.844.302 RON 0 RON 22.622 RON 87
2025 12.420.603 RON 12.522.101 RON 10.128.162 RON 2.117.086 RON 2.393.939 RON 6.601.901 RON 1.965.312 RON 4.636.589 RON 2.518.096 RON 4.126.058 RON 21.595 RON 4.447.116 RON 0 RON 42.253 RON 116

Reprezentanți și administratori (1)

VLAD GABRIEL
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Lideri din domeniu

Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 14 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
12,42 M RON
Rezultat Net 2025
2,12 M RON
Total Active 2025
6,60 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 10,08 M RON 9,30 M RON 12,42 M RON
Venituri totale 10,39 M RON 9,33 M RON 12,52 M RON
Cheltuieli totale 10,35 M RON 8,75 M RON 10,13 M RON
Rezultat net 26,2 K RON 507,3 K RON 2,12 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,94 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,12 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,12 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,60 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,97 M RON (29.8%)
Active circulante4,64 M RON (70.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri21,6 K RON
Creanțe4,45 M RON
Numerar167,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 575,16
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 2,79
Durata încasare (zile) 131

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
19,3%
Marjă netă
17,0%
ROA
32,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 2,74 M RON 3,01 M RON 90,9%
2024 4,08 M RON 4,75 M RON 85,9%
2025 4,13 M RON 6,60 M RON 62,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 10,08 M RON 9,30 M RON 12,42 M RON ▲ 33,6%
Rezultat net 26,2 K RON 507,3 K RON 2,12 M RON ▲ 317,4%
Total active 3,01 M RON 4,75 M RON 6,60 M RON ▲ 38,9%
Capitaluri proprii 286,6 K RON 693,8 K RON 2,52 M RON ▲ 262,9%
Datorii totale 2,74 M RON 4,08 M RON 4,13 M RON ▲ 1,0%
Lichiditate curentă 0,53 0,75 1,12 ▲ 50,3%
Marjă netă (%) 0,26 5,46 17,04 ▲ 212,1%
Scor bonitate 43 63 85 ▲ 34,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,12 M RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 12,94 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate