MARIA INEDIT CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, BUCUREŞTI, 52H, D, P, 925200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 10.757 RON | 10.757 RON | 10.656 RON | −221 RON | 101 RON | 1.454 RON | 0 RON | 1.454 RON | 1.425 RON | 29 RON | 1.120 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 8.097 RON | 8.097 RON | 6.330 RON | 1.536 RON | 1.767 RON | 1.872 RON | 0 RON | 1.872 RON | 1.805 RON | 67 RON | 1.120 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 8.545 RON | 8.545 RON | 7.656 RON | 633 RON | 889 RON | 2.420 RON | 0 RON | 2.420 RON | 902 RON | 1.518 RON | 2.220 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 11.122 RON | 11.122 RON | 6.291 RON | 4.548 RON | 4.831 RON | 5.481 RON | 0 RON | 5.481 RON | 5.450 RON | 31 RON | 1.120 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 7.525 RON | 7.525 RON | 6.855 RON | 568 RON | 670 RON | 1.513 RON | 0 RON | 1.513 RON | 1.470 RON | 43 RON | 1.120 RON | 172 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 38.476 RON | 38.476 RON | 35.052 RON | 2.729 RON | 3.424 RON | 4.468 RON | 0 RON | 4.468 RON | 3.631 RON | 837 RON | 1.120 RON | 578 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 49.791 RON | 51.008 RON | 36.458 RON | 12.222 RON | 14.550 RON | 16.004 RON | 5.076 RON | 10.928 RON | 13.124 RON | 2.880 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1420 Fabricarea articolelor din blană
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Top format din 29 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,8 K RON | 8,1 K RON | 8,5 K RON | 11,1 K RON | 7,5 K RON | 38,5 K RON | 49,8 K RON |
| Venituri totale | 10,8 K RON | 8,1 K RON | 8,5 K RON | 11,1 K RON | 7,5 K RON | 38,5 K RON | 51,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,7 K RON | 6,3 K RON | 7,7 K RON | 6,3 K RON | 6,9 K RON | 35,1 K RON | 36,5 K RON |
| Rezultat net | −221 RON | 1,5 K RON | 633 RON | 4,5 K RON | 568 RON | 2,7 K RON | 12,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 44,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,79 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,79 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,56 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 29 RON | 1,5 K RON | 2,0% |
| 2020 | 67 RON | 1,9 K RON | 3,6% |
| 2021 | 1,5 K RON | 2,4 K RON | 62,7% |
| 2022 | 31 RON | 5,5 K RON | 0,6% |
| 2023 | 43 RON | 1,5 K RON | 2,8% |
| 2024 | 837 RON | 4,5 K RON | 18,7% |
| 2025 | 2,9 K RON | 16,0 K RON | 18,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,8 K RON | 8,1 K RON | 8,5 K RON | 11,1 K RON | 7,5 K RON | 38,5 K RON | 49,8 K RON | ▲ 29,4% |
| Rezultat net | −221 RON | 1,5 K RON | 633 RON | 4,5 K RON | 568 RON | 2,7 K RON | 12,2 K RON | ▲ 347,9% |
| Total active | 1,5 K RON | 1,9 K RON | 2,4 K RON | 5,5 K RON | 1,5 K RON | 4,5 K RON | 16,0 K RON | ▲ 258,2% |
| Capitaluri proprii | 1,4 K RON | 1,8 K RON | 902 RON | 5,5 K RON | 1,5 K RON | 3,6 K RON | 13,1 K RON | ▲ 261,4% |
| Datorii totale | 29 RON | 67 RON | 1,5 K RON | 31 RON | 43 RON | 837 RON | 2,9 K RON | ▲ 244,1% |
| Lichiditate curentă | 50,14 | 27,94 | 1,59 | 176,81 | 35,19 | 5,34 | 3,79 | ▼ 28,9% |
| Marjă netă (%) | -2,05 | 18,97 | 7,41 | 40,89 | 7,55 | 7,09 | 24,55 | ▲ 246,3% |
| Scor bonitate | 64 | 87 | 72 | 100 | 75 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.