Publicitate

GMDA MERIDIAN SRL

CUI: 38065961 J52/665/2017 SRL Giurgiu, Municipiul Giurgiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38065961
Cod înmatriculare J52/665/2017
EUID ROONRC.J52/665/2017
Data înmatriculării 2017-08-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Municipiul Giurgiu, GLORIEI, 2C, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Municipiul Giurgiu
Stradă: GLORIEI
Număr: 2C
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 40.300 RON 40.300 RON 16.560 RON 22.531 RON 23.740 RON 3.815 RON 0 RON 3.815 RON 3.197 RON 618 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2020 164.900 RON 164.901 RON 22.758 RON 139.133 RON 142.143 RON 144.341 RON 0 RON 144.341 RON 142.330 RON 2.011 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 365.692 RON 365.692 RON 65.773 RON 297.137 RON 299.919 RON 443.884 RON 3.844 RON 440.040 RON 439.467 RON 4.512 RON 0 RON 49.137 RON 0 RON 95 RON 2
2022 202.857 RON 308.719 RON 297.760 RON 9.247 RON 10.959 RON 461.500 RON 353.337 RON 108.163 RON 448.714 RON 12.944 RON 16.778 RON 86.401 RON 0 RON 158 RON 1
2023 118.617 RON 118.618 RON 125.056 RON −7.565 RON −6.438 RON 383.640 RON 321.224 RON 62.416 RON 379.949 RON 3.763 RON 0 RON 16.200 RON 0 RON 72 RON 1
2024 181.092 RON 181.093 RON 179.331 RON 42 RON 1.762 RON 381.187 RON 333.919 RON 47.268 RON 379.990 RON 1.197 RON 6.193 RON 9.151 RON 0 RON 0 RON 1
2025 191.116 RON 217.928 RON 187.311 RON 28.897 RON 30.617 RON 415.280 RON 329.074 RON 86.206 RON 408.887 RON 6.410 RON 98 RON 79.249 RON 0 RON 17 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MIHAI ION
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
191,1 K RON
Rezultat Net 2025
28,9 K RON
Total Active 2025
415,3 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 40,3 K RON 164,9 K RON 365,7 K RON 202,9 K RON 118,6 K RON 181,1 K RON 191,1 K RON
Venituri totale 40,3 K RON 164,9 K RON 365,7 K RON 308,7 K RON 118,6 K RON 181,1 K RON 217,9 K RON
Cheltuieli totale 16,6 K RON 22,8 K RON 65,8 K RON 297,8 K RON 125,1 K RON 179,3 K RON 187,3 K RON
Rezultat net 22,5 K RON 139,1 K RON 297,1 K RON 9,2 K RON −7,6 K RON 42 RON 28,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 214,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 13,45 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 13,43 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,07 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 64,79 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate329,1 K RON (79.2%)
Active circulante86,2 K RON (20.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri98 RON
Creanțe79,2 K RON
Numerar6,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1.950,16
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 2,41
Durata încasare (zile) 151

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,0%
Marjă netă
15,1%
ROA
7,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 618 RON 3,8 K RON 16,2%
2020 2,0 K RON 144,3 K RON 1,4%
2021 4,5 K RON 443,9 K RON 1,0%
2022 12,9 K RON 461,5 K RON 2,8%
2023 3,8 K RON 383,6 K RON 1,0%
2024 1,2 K RON 381,2 K RON 0,3%
2025 6,4 K RON 415,3 K RON 1,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 40,3 K RON 164,9 K RON 365,7 K RON 202,9 K RON 118,6 K RON 181,1 K RON 191,1 K RON ▲ 5,5%
Rezultat net 22,5 K RON 139,1 K RON 297,1 K RON 9,2 K RON −7,6 K RON 42 RON 28,9 K RON ▲ 68.702,4%
Total active 3,8 K RON 144,3 K RON 443,9 K RON 461,5 K RON 383,6 K RON 381,2 K RON 415,3 K RON ▲ 8,9%
Capitaluri proprii 3,2 K RON 142,3 K RON 439,5 K RON 448,7 K RON 379,9 K RON 380,0 K RON 408,9 K RON ▲ 7,6%
Datorii totale 618 RON 2,0 K RON 4,5 K RON 12,9 K RON 3,8 K RON 1,2 K RON 6,4 K RON ▲ 435,5%
Lichiditate curentă 6,17 71,78 97,53 8,36 16,59 39,49 13,45 ▼ 65,9%
Marjă netă (%) 55,91 84,37 81,25 4,56 -6,38 0,02 15,12 ▲ 75.500,0%
Scor bonitate 87 100 100 70 64 90 95 ▲ 5,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (28,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (13.45), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 214,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate