Publicitate

PAINTSALON S.R.L.

CUI: 43349595 J40/15783/2020 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43349595
Cod înmatriculare J40/15783/2020
EUID ROONRC.J40/15783/2020
Data înmatriculării 2020-11-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 9 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, CAMIL PETRESCU, 1, 10541, 1, Corp B, intrarea stanga

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: CAMIL PETRESCU
Număr: 1
Cod poștal: 10541
Completare adresă: Corp B, intrarea stanga

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 190 RON −190 RON −190 RON 1.359 RON 0 RON 1.359 RON −190 RON 1.549 RON 1.159 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 490.167 RON 490.167 RON 175.076 RON 311.234 RON 315.091 RON 333.569 RON 2.175 RON 331.394 RON 311.244 RON 22.325 RON 9.348 RON 90.241 RON 0 RON 0 RON 3
2022 440.212 RON 440.235 RON 446.390 RON −10.029 RON −6.155 RON 283.600 RON 157.715 RON 125.885 RON 115.186 RON 168.414 RON 13.825 RON 104.780 RON 0 RON 0 RON 4
2023 734.543 RON 734.928 RON 584.029 RON 143.654 RON 150.899 RON 302.150 RON 130.933 RON 171.217 RON 258.841 RON 43.309 RON 52.351 RON 111.015 RON 0 RON 0 RON 2
2024 1.904.286 RON 1.930.818 RON 1.416.121 RON 457.960 RON 514.697 RON 672.233 RON 123.087 RON 549.146 RON 458.160 RON 214.073 RON 68.203 RON 456.968 RON 0 RON 0 RON 13
2025 1.498.449 RON 1.498.559 RON 1.262.922 RON 185.862 RON 235.637 RON 408.484 RON 230.394 RON 178.090 RON 186.062 RON 238.126 RON 86.237 RON 74.378 RON 0 RON 15.704 RON 9

Reprezentanți și administratori (2)

VĂDUVA ROBERT
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
IONIȚĂ LAURA-ANDREEA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 167 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.75) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,50 M RON
Rezultat Net 2025
185,9 K RON
Total Active 2025
408,5 K RON
Scor Bonitate
58/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 58/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 490,2 K RON 440,2 K RON 734,5 K RON 1,90 M RON 1,50 M RON
Venituri totale 0 RON 490,2 K RON 440,2 K RON 734,9 K RON 1,93 M RON 1,50 M RON
Cheltuieli totale 190 RON 175,1 K RON 446,4 K RON 584,0 K RON 1,42 M RON 1,26 M RON
Rezultat net −190 RON 311,2 K RON −10,0 K RON 143,7 K RON 458,0 K RON 185,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,05 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,75 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,39 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,72 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate230,4 K RON (56.4%)
Active circulante178,1 K RON (43.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri86,2 K RON
Creanțe74,4 K RON
Numerar17,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 17,38
Durata stocaj (zile) 21
Rotație creanțe (ori/an) 20,15
Durata încasare (zile) 18

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
15,7%
Marjă netă
12,4%
ROA
45,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 1,5 K RON 1,4 K RON 114,0%
2021 22,3 K RON 333,6 K RON 6,7%
2022 168,4 K RON 283,6 K RON 59,4%
2023 43,3 K RON 302,2 K RON 14,3%
2024 214,1 K RON 672,2 K RON 31,9%
2025 238,1 K RON 408,5 K RON 58,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

58
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 490,2 K RON 440,2 K RON 734,5 K RON 1,90 M RON 1,50 M RON ▼ 21,3%
Rezultat net −190 RON 311,2 K RON −10,0 K RON 143,7 K RON 458,0 K RON 185,9 K RON ▼ 59,4%
Total active 1,4 K RON 333,6 K RON 283,6 K RON 302,2 K RON 672,2 K RON 408,5 K RON ▼ 39,2%
Capitaluri proprii −190 RON 311,2 K RON 115,2 K RON 258,8 K RON 458,2 K RON 186,1 K RON ▼ 59,4%
Datorii totale 1,5 K RON 22,3 K RON 168,4 K RON 43,3 K RON 214,1 K RON 238,1 K RON ▲ 11,2%
Lichiditate curentă 0,88 14,84 0,75 3,95 2,57 0,75 ▼ 70,8%
Marjă netă (%) 63,50 -2,28 19,56 24,05 12,40 ▼ 48,4%
Scor bonitate 27 95 35 100 95 58 ▼ 38,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (185,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,05 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate