Publicitate

BZN TRANSMEDICA S.R.L.

CUI: 49528930 J39/97/2024 SRL Vrancea, Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49528930
Cod înmatriculare J39/97/2024
EUID ROONRC.J39/97/2024
Data înmatriculării 2024-02-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vrancea, Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, CUZA VODĂ, 17, 625200

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti
Stradă: CUZA VODĂ
Număr: 17
Cod poștal: 625200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2024 9.137 RON 9.187 RON 20.714 RON −11.527 RON −11.527 RON 9.824 RON 9.398 RON 426 RON −11.427 RON 21.251 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 354.554 RON 375.979 RON 260.911 RON 99.365 RON 115.068 RON 183.000 RON 100.146 RON 82.854 RON 87.938 RON 95.062 RON 0 RON 8.957 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

BÎNZAR NICUŞOR
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului
LAURIC SERGIU MIHAI
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 58 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2024–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.87) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
354,6 K RON
Rezultat Net 2025
99,4 K RON
Total Active 2025
183,0 K RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20242025
Cifra de afaceri 9,1 K RON 354,6 K RON
Venituri totale 9,2 K RON 376,0 K RON
Cheltuieli totale 20,7 K RON 260,9 K RON
Rezultat net −11,5 K RON 99,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 700,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,87 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,87 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,78 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,93 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate100,1 K RON (54.7%)
Active circulante82,9 K RON (45.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe9,0 K RON
Numerar73,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 39,58
Durata încasare (zile) 9

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
32,5%
Marjă netă
28,0%
ROA
54,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2024 21,3 K RON 9,8 K RON 216,3%
2025 95,1 K RON 183,0 K RON 52,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20242025 YoY
Cifra de afaceri 9,1 K RON 354,6 K RON ▲ 3.780,4%
Rezultat net −11,5 K RON 99,4 K RON ▲ 962,0%
Total active 9,8 K RON 183,0 K RON ▲ 1.762,8%
Capitaluri proprii −11,4 K RON 87,9 K RON ▲ 869,6%
Datorii totale 21,3 K RON 95,1 K RON ▲ 347,3%
Lichiditate curentă 0,02 0,87 ▲ 4.258,0%
Marjă netă (%) -126,16 28,03 ▲ 122,2%
Scor bonitate 19 78 ▲ 310,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (99,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 700,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.

Publicitate