PROSPERYTYTARA GANESHA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vrancea, Loc. Panciu, Oraş Panciu, LIBERTĂŢII, 7, 2, 625400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 76.527 RON | 76.527 RON | 41.688 RON | 34.089 RON | 34.839 RON | 38.836 RON | 152 RON | 38.684 RON | 34.289 RON | 4.547 RON | 10.836 RON | 333 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 101.684 RON | 141.845 RON | 66.598 RON | 74.250 RON | 75.247 RON | 108.539 RON | 152 RON | 108.387 RON | 108.539 RON | 0 RON | 31.866 RON | 164 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 129.495 RON | 134.813 RON | 186.102 RON | −52.519 RON | −51.289 RON | 57.249 RON | 152 RON | 57.097 RON | 56.019 RON | 1.230 RON | 2.026 RON | 5.482 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 93.430 RON | 93.430 RON | 120.036 RON | −26.738 RON | −26.606 RON | 46.027 RON | 152 RON | 45.875 RON | 29.281 RON | 16.746 RON | 5.573 RON | 32.953 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 97.262 RON | 97.262 RON | 129.993 RON | −38.101 RON | −32.731 RON | 65.597 RON | 152 RON | 65.445 RON | 17.918 RON | 47.679 RON | 50.409 RON | 4.557 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment şi ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Lideri din domeniu
Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9603 — Activităţi de pompe funebre şi similare
Top format din 13 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−38.101 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,5 K RON | 101,7 K RON | 129,5 K RON | 93,4 K RON | 97,3 K RON |
| Venituri totale | 76,5 K RON | 141,8 K RON | 134,8 K RON | 93,4 K RON | 97,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 41,7 K RON | 66,6 K RON | 186,1 K RON | 120,0 K RON | 130,0 K RON |
| Rezultat net | 34,1 K RON | 74,3 K RON | −52,5 K RON | −26,7 K RON | −38,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 109,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,37 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,32 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,22 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,93 |
| Durata stocaj (zile) | 189 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 21,34 |
| Durata încasare (zile) | 17 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 4,5 K RON | 38,8 K RON | 11,7% |
| 2022 | 0 RON | 108,5 K RON | 0,0% |
| 2023 | 1,2 K RON | 57,2 K RON | 2,2% |
| 2024 | 16,7 K RON | 46,0 K RON | 36,4% |
| 2025 | 47,7 K RON | 65,6 K RON | 72,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,5 K RON | 101,7 K RON | 129,5 K RON | 93,4 K RON | 97,3 K RON | ▲ 4,1% |
| Rezultat net | 34,1 K RON | 74,3 K RON | −52,5 K RON | −26,7 K RON | −38,1 K RON | ▼ 42,5% |
| Total active | 38,8 K RON | 108,5 K RON | 57,2 K RON | 46,0 K RON | 65,6 K RON | ▲ 42,5% |
| Capitaluri proprii | 34,3 K RON | 108,5 K RON | 56,0 K RON | 29,3 K RON | 17,9 K RON | ▼ 38,8% |
| Datorii totale | 4,5 K RON | 0 RON | 1,2 K RON | 16,7 K RON | 47,7 K RON | ▲ 184,7% |
| Lichiditate curentă | 8,51 | – | 46,42 | 2,74 | 1,37 | ▼ 49,9% |
| Marjă netă (%) | 44,55 | 73,02 | -40,56 | -28,62 | -39,17 | ▼ 36,9% |
| Scor bonitate | 87 | 75 | 64 | 64 | 44 | ▼ 31,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 109,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.