Publicitate

AGROMEC STEFANESTI SRL

CUI: 12515345 J38/385/1999 SRL Vâlcea, Sat Ştefăneşti, Comuna Ştefăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 12515345
Cod înmatriculare J38/385/1999
EUID ROONRC.J38/385/1999
Data înmatriculării 1999-12-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 27 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Sat Ştefăneşti, Comuna Ştefăneşti, Com. Stefanesti

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Ştefăneşti, Comuna Ştefăneşti
Sector: 0
Stradă: Com. Stefanesti

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 199.991 RON 200.324 RON 206.157 RON −7.840 RON −5.833 RON 147.748 RON 43.174 RON 104.574 RON −17.047 RON 164.795 RON 103.284 RON 69 RON 0 RON 0 RON 1
2020 190.359 RON 190.724 RON 212.307 RON −23.491 RON −21.583 RON 158.958 RON 43.174 RON 115.784 RON −40.538 RON 199.496 RON 112.828 RON 1.588 RON 0 RON 0 RON 1
2021 250.627 RON 251.446 RON 246.080 RON 538 RON 5.366 RON 107.737 RON 43.174 RON 64.563 RON −40.000 RON 147.737 RON 60.194 RON 4 RON 0 RON 0 RON 1
2022 177.701 RON 341.094 RON 238.720 RON 99.031 RON 102.374 RON 83.256 RON 550 RON 82.706 RON 54.852 RON 26.891 RON 52.311 RON 1.784 RON 0 RON 0 RON 1
2023 209.806 RON 209.806 RON 203.989 RON 4.119 RON 5.817 RON 42.014 RON 550 RON 41.464 RON 35.049 RON 6.965 RON 40.004 RON 520 RON 0 RON 0 RON 1
2024 157.263 RON 157.263 RON 146.524 RON 9.227 RON 10.739 RON 53.972 RON 550 RON 53.422 RON 44.272 RON 9.700 RON 48.635 RON 886 RON 0 RON 0 RON 1
2025 149.955 RON 150.000 RON 128.199 RON 18.487 RON 21.801 RON 63.214 RON 550 RON 62.664 RON 49.432 RON 13.782 RON 51.897 RON 589 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

AMZA CONSTANȚA-AURELIA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 25 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
150,0 K RON
Rezultat Net 2025
18,5 K RON
Total Active 2025
63,2 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 200,0 K RON 190,4 K RON 250,6 K RON 177,7 K RON 209,8 K RON 157,3 K RON 150,0 K RON
Venituri totale 200,3 K RON 190,7 K RON 251,4 K RON 341,1 K RON 209,8 K RON 157,3 K RON 150,0 K RON
Cheltuieli totale 206,2 K RON 212,3 K RON 246,1 K RON 238,7 K RON 204,0 K RON 146,5 K RON 128,2 K RON
Rezultat net −7,8 K RON −23,5 K RON 538 RON 99,0 K RON 4,1 K RON 9,2 K RON 18,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 154,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,55 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,78 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,74 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,59 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate550 RON (0.9%)
Active circulante62,7 K RON (99.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri51,9 K RON
Creanțe589 RON
Numerar10,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,89
Durata stocaj (zile) 126
Rotație creanțe (ori/an) 254,59
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,5%
Marjă netă
12,3%
ROA
29,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 164,8 K RON 147,7 K RON 111,5%
2020 199,5 K RON 159,0 K RON 125,5%
2021 147,7 K RON 107,7 K RON 137,1%
2022 26,9 K RON 83,3 K RON 32,3%
2023 7,0 K RON 42,0 K RON 16,6%
2024 9,7 K RON 54,0 K RON 18,0%
2025 13,8 K RON 63,2 K RON 21,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 200,0 K RON 190,4 K RON 250,6 K RON 177,7 K RON 209,8 K RON 157,3 K RON 150,0 K RON ▼ 4,6%
Rezultat net −7,8 K RON −23,5 K RON 538 RON 99,0 K RON 4,1 K RON 9,2 K RON 18,5 K RON ▲ 100,4%
Total active 147,7 K RON 159,0 K RON 107,7 K RON 83,3 K RON 42,0 K RON 54,0 K RON 63,2 K RON ▲ 17,1%
Capitaluri proprii −17,0 K RON −40,5 K RON −40,0 K RON 54,9 K RON 35,0 K RON 44,3 K RON 49,4 K RON ▲ 11,7%
Datorii totale 164,8 K RON 199,5 K RON 147,7 K RON 26,9 K RON 7,0 K RON 9,7 K RON 13,8 K RON ▲ 42,1%
Lichiditate curentă 0,63 0,58 0,44 3,08 5,95 5,51 4,55 ▼ 17,4%
Marjă netă (%) -3,92 -12,34 0,21 55,73 1,96 5,87 12,33 ▲ 110,1%
Scor bonitate 24 17 40 95 85 82 87 ▲ 6,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.55), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 154,1 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate