Publicitate

ALVIRE CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 45255586 J38/1224/2021 SRL Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45255586
Cod înmatriculare J38/1224/2021
EUID ROONRC.J38/1224/2021
Data înmatriculării 2021-11-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, RAPSODIEI, 11, D1/8, B, 11, 240248

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Râmnicu Vâlcea
Stradă: RAPSODIEI
Număr: 11
Bloc: D1/8
Scară: B
Apartament: 11
Cod poștal: 240248

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 12.000 RON 12.000 RON 0 RON 10.080 RON 12.000 RON 5.990 RON 0 RON 5.990 RON 4.070 RON 1.920 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 15.500 RON 15.500 RON 6.922 RON 7.096 RON 8.578 RON 11.186 RON 2.313 RON 8.873 RON 11.166 RON 20 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 15.500 RON 15.500 RON 6.922 RON 7.096 RON 8.578 RON 11.186 RON 2.313 RON 8.873 RON 11.166 RON 20 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ŞTEFĂNESCU LIDIA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 12 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
15,5 K RON
Rezultat Net 2025
7,1 K RON
Total Active 2025
11,2 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 12,0 K RON 15,5 K RON 15,5 K RON
Venituri totale 12,0 K RON 15,5 K RON 15,5 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 6,9 K RON 6,9 K RON
Rezultat net 10,1 K RON 7,1 K RON 7,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 17,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 443,65 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 443,65 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 443,65 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 559,30 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,3 K RON (20.7%)
Active circulante8,9 K RON (79.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar8,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
55,3%
Marjă netă
45,8%
ROA
63,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,9 K RON 6,0 K RON 32,1%
2024 20 RON 11,2 K RON 0,2%
2025 20 RON 11,2 K RON 0,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 12,0 K RON 15,5 K RON 15,5 K RON ▲ 0,0%
Rezultat net 10,1 K RON 7,1 K RON 7,1 K RON ▲ 0,0%
Total active 6,0 K RON 11,2 K RON 11,2 K RON ▲ 0,0%
Capitaluri proprii 4,1 K RON 11,2 K RON 11,2 K RON ▲ 0,0%
Datorii totale 1,9 K RON 20 RON 20 RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 3,12 443,65 443,65 ▲ 0,0%
Marjă netă (%) 84,00 45,78 45,78 ▲ 0,0%
Scor bonitate 87 95 95 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (443.65), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 17,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate