Publicitate

AUDIT EXPERTCONT SRL

CUI: 14510760 J37/86/2002 SRL Vaslui, Municipiul Bârlad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 14510760
Cod înmatriculare J37/86/2002
EUID ROONRC.J37/86/2002
Data înmatriculării 2002-03-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 24 ani
Salariați (2025) 8 angajați

Adresă

România, Vaslui, Municipiul Bârlad, Str. ŞTEFAN CEL MARE, 9, 731005, birou 2

Țară: România
Județ: Vaslui
Localitate: Municipiul Bârlad
Sector: 0
Stradă: Str. ŞTEFAN CEL MARE
Număr: 9
Cod poștal: 731005
Completare adresă: birou 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.199.590 RON 1.228.414 RON 855.318 RON 365.153 RON 373.096 RON 2.634.558 RON 1.442.095 RON 1.192.463 RON 2.078.341 RON 375.196 RON 37.162 RON 1.132.633 RON 181.021 RON 0 RON 8
2024 1.478.669 RON 1.508.909 RON 1.050.225 RON 428.594 RON 458.684 RON 3.272.952 RON 1.412.652 RON 1.860.300 RON 2.452.587 RON 644.218 RON 16.785 RON 1.858.022 RON 176.147 RON 0 RON 9
2025 1.685.824 RON 1.749.139 RON 1.419.508 RON 285.715 RON 329.631 RON 4.520.860 RON 2.179.138 RON 2.341.722 RON 2.738.303 RON 1.611.283 RON 2.503 RON 2.404.538 RON 171.274 RON 0 RON 8

Reprezentanți și administratori (1)

MUNTEANU CIPRIAN-COSTEL
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Vaslui, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 69 companii din județul Vaslui. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,69 M RON
Rezultat Net 2025
285,7 K RON
Total Active 2025
4,52 M RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,20 M RON 1,48 M RON 1,69 M RON
Venituri totale 1,23 M RON 1,51 M RON 1,75 M RON
Cheltuieli totale 855,3 K RON 1,05 M RON 1,42 M RON
Rezultat net 365,2 K RON 428,6 K RON 285,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,94 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,45 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,45 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată -0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,81 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,18 M RON (48.2%)
Active circulante2,34 M RON (51.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,5 K RON
Creanțe2,40 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 673,52
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 0,70
Durata încasare (zile) 521

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
19,6%
Marjă netă
17,0%
ROA
6,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 375,2 K RON 2,63 M RON 14,2%
2024 644,2 K RON 3,27 M RON 19,7%
2025 1,61 M RON 4,52 M RON 35,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,20 M RON 1,48 M RON 1,69 M RON ▲ 14,0%
Rezultat net 365,2 K RON 428,6 K RON 285,7 K RON ▼ 33,3%
Total active 2,63 M RON 3,27 M RON 4,52 M RON ▲ 38,1%
Capitaluri proprii 2,08 M RON 2,45 M RON 2,74 M RON ▲ 11,6%
Datorii totale 375,2 K RON 644,2 K RON 1,61 M RON ▲ 150,1%
Lichiditate curentă 3,18 2,89 1,45 ▼ 49,7%
Marjă netă (%) 30,44 28,99 16,95 ▼ 41,5%
Scor bonitate 87 95 77 ▼ 18,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (285,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,94 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate