Publicitate

ROLMAR FOTOVOLTAIC SRL

CUI: 31112101 J3/65/2013 SRL Argeş, Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31112101
Cod înmatriculare J3/65/2013
EUID ROONRC.J3/65/2013
Data înmatriculării 2013-01-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, ALEEA VIILOR, 1, 117719, (În Registrul Valea Mare-Podgoria)

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti
Stradă: ALEEA VIILOR
Număr: 1
Cod poștal: 117719
Completare adresă: (În Registrul Valea Mare-Podgoria)

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 64.214 RON 297.066 RON 226.386 RON 67.763 RON 70.680 RON 1.142.403 RON 1.083.194 RON 59.209 RON 391.564 RON 910.839 RON 1.501 RON 26.892 RON 0 RON 160.000 RON 1
2020 74.969 RON 276.518 RON 223.475 RON 50.451 RON 53.043 RON 1.096.361 RON 976.154 RON 120.207 RON 442.014 RON 800.347 RON 630 RON 14.751 RON 0 RON 146.000 RON 1
2021 87.302 RON 294.900 RON 223.400 RON 68.826 RON 71.500 RON 1.183.782 RON 884.036 RON 299.746 RON 510.841 RON 804.941 RON 1.592 RON 14.916 RON 0 RON 132.000 RON 1
2022 201.459 RON 427.086 RON 261.592 RON 161.247 RON 165.494 RON 1.018.417 RON 778.861 RON 239.556 RON 200.242 RON 936.175 RON 3.655 RON 166.547 RON 0 RON 118.000 RON 1
2023 217.150 RON 418.681 RON 296.960 RON 117.534 RON 121.721 RON 802.648 RON 689.179 RON 113.469 RON 183.156 RON 705.492 RON 0 RON 38.941 RON 0 RON 86.000 RON 1
2024 246.096 RON 454.784 RON 338.507 RON 103.770 RON 116.277 RON 852.275 RON 699.707 RON 152.568 RON 146.926 RON 705.349 RON 5.455 RON 70.219 RON 0 RON 0 RON 1
2025 183.545 RON 356.855 RON 316.354 RON 31.442 RON 40.501 RON 703.554 RON 562.959 RON 140.595 RON 71.368 RON 640.436 RON 5.455 RON 94.597 RON 0 RON 8.250 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ERDELI ROLAND-DANIEL
administrator
Mehedinţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 57 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.22) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 91% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
183,5 K RON
Rezultat Net 2025
31,4 K RON
Total Active 2025
703,6 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 64,2 K RON 75,0 K RON 87,3 K RON 201,5 K RON 217,2 K RON 246,1 K RON 183,5 K RON
Venituri totale 297,1 K RON 276,5 K RON 294,9 K RON 427,1 K RON 418,7 K RON 454,8 K RON 356,9 K RON
Cheltuieli totale 226,4 K RON 223,5 K RON 223,4 K RON 261,6 K RON 297,0 K RON 338,5 K RON 316,4 K RON
Rezultat net 67,8 K RON 50,5 K RON 68,8 K RON 161,2 K RON 117,5 K RON 103,8 K RON 31,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 272,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,22 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,21 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,10 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate563,0 K RON (80%)
Active circulante140,6 K RON (20%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,5 K RON
Creanțe94,6 K RON
Numerar40,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 33,65
Durata stocaj (zile) 11
Rotație creanțe (ori/an) 1,94
Durata încasare (zile) 188

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
22,1%
Marjă netă
17,1%
ROA
4,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 910,8 K RON 1,14 M RON 79,7%
2020 800,3 K RON 1,10 M RON 73,0%
2021 804,9 K RON 1,18 M RON 68,0%
2022 936,2 K RON 1,02 M RON 91,9%
2023 705,5 K RON 802,6 K RON 87,9%
2024 705,3 K RON 852,3 K RON 82,8%
2025 640,4 K RON 703,6 K RON 91,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 64,2 K RON 75,0 K RON 87,3 K RON 201,5 K RON 217,2 K RON 246,1 K RON 183,5 K RON ▼ 25,4%
Rezultat net 67,8 K RON 50,5 K RON 68,8 K RON 161,2 K RON 117,5 K RON 103,8 K RON 31,4 K RON ▼ 69,7%
Total active 1,14 M RON 1,10 M RON 1,18 M RON 1,02 M RON 802,6 K RON 852,3 K RON 703,6 K RON ▼ 17,4%
Capitaluri proprii 391,6 K RON 442,0 K RON 510,8 K RON 200,2 K RON 183,2 K RON 146,9 K RON 71,4 K RON ▼ 51,4%
Datorii totale 910,8 K RON 800,3 K RON 804,9 K RON 936,2 K RON 705,5 K RON 705,3 K RON 640,4 K RON ▼ 9,2%
Lichiditate curentă 0,07 0,15 0,37 0,26 0,16 0,22 0,22 ▲ 1,5%
Marjă netă (%) 105,53 67,30 78,84 80,04 54,13 42,17 17,13 ▼ 59,4%
Scor bonitate 60 68 73 63 55 63 55 ▼ 12,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (31,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 272,1 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 91% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate