ALDA-ARM EXPERT SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Sat Agighiol, Comuna Valea Nucarilor, Sabangiei, 42, 827236, camera 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 750 RON | −750 RON | −750 RON | 1.624 RON | 0 RON | 1.624 RON | −12.904 RON | 14.528 RON | 0 RON | 1.556 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 726 RON | −726 RON | −726 RON | 1.704 RON | 0 RON | 1.704 RON | −13.780 RON | 15.484 RON | 0 RON | 1.723 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 21.568 RON | −21.568 RON | −21.568 RON | 10.849 RON | 0 RON | 10.849 RON | −35.349 RON | 46.198 RON | 4.961 RON | 5.901 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 104 RON | 1.145 RON | −1.044 RON | −1.041 RON | 11.081 RON | 0 RON | 11.081 RON | −36.392 RON | 47.473 RON | 4.961 RON | 6.073 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 3.942 RON | −3.942 RON | −3.942 RON | 11.834 RON | 0 RON | 11.834 RON | −40.335 RON | 52.169 RON | 4.961 RON | 6.518 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 17.225 RON | −17.225 RON | −17.225 RON | 11.756 RON | 0 RON | 11.756 RON | −57.560 RON | 69.316 RON | 4.961 RON | 6.708 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 1.200 RON | −1.200 RON | −1.200 RON | 11.990 RON | 0 RON | 11.990 RON | −58.760 RON | 70.750 RON | 4.961 RON | 6.942 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0149 Creşterea altor animale
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0149 — Creşterea altor animale
Top format din 11 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−58.760 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.17) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.200 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 590.1% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 104 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 750 RON | 726 RON | 21,6 K RON | 1,1 K RON | 3,9 K RON | 17,2 K RON | 1,2 K RON |
| Rezultat net | −750 RON | −726 RON | −21,6 K RON | −1,0 K RON | −3,9 K RON | −17,2 K RON | −1,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,17 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,10 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,17 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 14,5 K RON | 1,6 K RON | 894,6% |
| 2020 | 15,5 K RON | 1,7 K RON | 908,7% |
| 2021 | 46,2 K RON | 10,8 K RON | 425,8% |
| 2022 | 47,5 K RON | 11,1 K RON | 428,4% |
| 2023 | 52,2 K RON | 11,8 K RON | 440,8% |
| 2024 | 69,3 K RON | 11,8 K RON | 589,6% |
| 2025 | 70,8 K RON | 12,0 K RON | 590,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −750 RON | −726 RON | −21,6 K RON | −1,0 K RON | −3,9 K RON | −17,2 K RON | −1,2 K RON | ▲ 93,0% |
| Total active | 1,6 K RON | 1,7 K RON | 10,8 K RON | 11,1 K RON | 11,8 K RON | 11,8 K RON | 12,0 K RON | ▲ 2,0% |
| Capitaluri proprii | −12,9 K RON | −13,8 K RON | −35,3 K RON | −36,4 K RON | −40,3 K RON | −57,6 K RON | −58,8 K RON | ▼ 2,1% |
| Datorii totale | 14,5 K RON | 15,5 K RON | 46,2 K RON | 47,5 K RON | 52,2 K RON | 69,3 K RON | 70,8 K RON | ▲ 2,1% |
| Lichiditate curentă | 0,11 | 0,11 | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,17 | 0,17 | ▼ 0,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 22 | 22 | 22 | 22 | 15 | 15 | 22 | ▲ 46,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 590.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.