Publicitate

ANTOMARCO BEAUTY S.R.L.

CUI: 40503265 J35/508/2019 SRL Timiş, Municipiul Timişoara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40503265
Cod înmatriculare J35/508/2019
EUID ROONRC.J35/508/2019
Data înmatriculării 2019-01-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Timiş, Municipiul Timişoara, POIENIŢEI, 9, A, 2, 10, 300458, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Municipiul Timişoara
Stradă: POIENIŢEI
Număr: 9
Scară: A
Etaj: 2
Apartament: 10
Cod poștal: 300458
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 196.625 RON 196.625 RON 244.545 RON −49.886 RON −47.920 RON 429.078 RON 319.738 RON 109.340 RON −49.686 RON 478.764 RON 40.156 RON 0 RON 0 RON 0 RON 8
2020 768.109 RON 974.220 RON 733.958 RON 232.897 RON 240.262 RON 347.286 RON 262.227 RON 85.059 RON 183.211 RON 164.075 RON 41.606 RON 33.518 RON 0 RON 0 RON 9
2021 437.390 RON 437.390 RON 748.907 RON −315.818 RON −311.517 RON 383.558 RON 194.228 RON 189.330 RON −132.606 RON 516.164 RON 41.606 RON 14.110 RON 0 RON 0 RON 8
2022 736.900 RON 1.006.997 RON 787.020 RON 210.108 RON 219.977 RON 237.551 RON 146.082 RON 91.469 RON 77.503 RON 160.048 RON 41.934 RON 23.868 RON 0 RON 0 RON 8
2023 625.570 RON 956.607 RON 897.517 RON 49.715 RON 59.090 RON 152.020 RON 83.145 RON 68.875 RON 127.218 RON 24.802 RON 40.484 RON 26.515 RON 0 RON 0 RON 9
2024 612.512 RON 613.921 RON 680.930 RON −80.181 RON −67.009 RON 159.561 RON 68.461 RON 91.100 RON 47.037 RON 112.524 RON 40.484 RON 25.008 RON 0 RON 0 RON 7
2025 461.531 RON 1.005.873 RON 780.611 RON 201.474 RON 225.262 RON 249.920 RON 187.486 RON 62.434 RON 50.811 RON 199.109 RON 40.484 RON 17.834 RON 0 RON 0 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

MUNTEANU ION FLORIN
administrator
Caraş-Severin, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 494 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.31) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
461,5 K RON
Rezultat Net 2025
201,5 K RON
Total Active 2025
249,9 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 196,6 K RON 768,1 K RON 437,4 K RON 736,9 K RON 625,6 K RON 612,5 K RON 461,5 K RON
Venituri totale 196,6 K RON 974,2 K RON 437,4 K RON 1,01 M RON 956,6 K RON 613,9 K RON 1,01 M RON
Cheltuieli totale 244,5 K RON 734,0 K RON 748,9 K RON 787,0 K RON 897,5 K RON 680,9 K RON 780,6 K RON
Rezultat net −49,9 K RON 232,9 K RON −315,8 K RON 210,1 K RON 49,7 K RON −80,2 K RON 201,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 644,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,31 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,11 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,26 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate187,5 K RON (75%)
Active circulante62,4 K RON (25%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri40,5 K RON
Creanțe17,8 K RON
Numerar4,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 11,40
Durata stocaj (zile) 32
Rotație creanțe (ori/an) 25,88
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
48,8%
Marjă netă
43,7%
ROA
80,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 478,8 K RON 429,1 K RON 111,6%
2020 164,1 K RON 347,3 K RON 47,2%
2021 516,2 K RON 383,6 K RON 134,6%
2022 160,0 K RON 237,6 K RON 67,4%
2023 24,8 K RON 152,0 K RON 16,3%
2024 112,5 K RON 159,6 K RON 70,5%
2025 199,1 K RON 249,9 K RON 79,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 196,6 K RON 768,1 K RON 437,4 K RON 736,9 K RON 625,6 K RON 612,5 K RON 461,5 K RON ▼ 24,6%
Rezultat net −49,9 K RON 232,9 K RON −315,8 K RON 210,1 K RON 49,7 K RON −80,2 K RON 201,5 K RON ▲ 351,3%
Total active 429,1 K RON 347,3 K RON 383,6 K RON 237,6 K RON 152,0 K RON 159,6 K RON 249,9 K RON ▲ 56,6%
Capitaluri proprii −49,7 K RON 183,2 K RON −132,6 K RON 77,5 K RON 127,2 K RON 47,0 K RON 50,8 K RON ▲ 8,0%
Datorii totale 478,8 K RON 164,1 K RON 516,2 K RON 160,0 K RON 24,8 K RON 112,5 K RON 199,1 K RON ▲ 76,9%
Lichiditate curentă 0,23 0,52 0,37 0,57 2,78 0,81 0,31 ▼ 61,3%
Marjă netă (%) -25,37 30,32 -72,21 28,51 7,95 -13,09 43,65 ▲ 433,5%
Scor bonitate 19 83 12 78 82 30 55 ▲ 83,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (201,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 644,3 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate