Publicitate

AGROMANDOCUL S.R.L.

CUI: 47637388 J32/282/2023 SRL Sibiu, Sat Valea Viilor, Comuna Valea Viilor
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47637388
Cod înmatriculare J32/282/2023
EUID ROONRC.J32/282/2023
Data înmatriculării 2023-02-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sibiu, Sat Valea Viilor, Comuna Valea Viilor, PRINCIPALĂ, 191, 557290

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Sat Valea Viilor, Comuna Valea Viilor
Stradă: PRINCIPALĂ
Număr: 191
Cod poștal: 557290

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 274.928 RON 274.929 RON 40.650 RON 231.584 RON 234.279 RON 263.480 RON 0 RON 263.480 RON 231.784 RON 31.696 RON 0 RON 55 RON 0 RON 0 RON 1
2024 145.374 RON 145.585 RON 133.143 RON 11.206 RON 12.442 RON 257.332 RON 172.333 RON 84.999 RON 242.990 RON 14.342 RON 0 RON 11.711 RON 0 RON 0 RON 1
2025 83.972 RON 84.188 RON 128.649 RON −45.226 RON −44.461 RON 213.396 RON 120.633 RON 92.763 RON 197.764 RON 15.632 RON 0 RON 33.232 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PINTE IOAN-AVRAM
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 17 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−45.226 RON)
Cifra de Afaceri 2025
84,0 K RON
Rezultat Net 2025
−45,2 K RON
Total Active 2025
213,4 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 274,9 K RON 145,4 K RON 84,0 K RON
Venituri totale 274,9 K RON 145,6 K RON 84,2 K RON
Cheltuieli totale 40,7 K RON 133,1 K RON 128,6 K RON
Rezultat net 231,6 K RON 11,2 K RON −45,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −22,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,93 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,93 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,81 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 13,65 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate120,6 K RON (56.5%)
Active circulante92,8 K RON (43.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe33,2 K RON
Numerar59,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,53
Durata încasare (zile) 144

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-53,0%
Marjă netă
-53,9%
ROA
-21,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 31,7 K RON 263,5 K RON 12,0%
2024 14,3 K RON 257,3 K RON 5,6%
2025 15,6 K RON 213,4 K RON 7,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 274,9 K RON 145,4 K RON 84,0 K RON ▼ 42,2%
Rezultat net 231,6 K RON 11,2 K RON −45,2 K RON ▼ 503,6%
Total active 263,5 K RON 257,3 K RON 213,4 K RON ▼ 17,1%
Capitaluri proprii 231,8 K RON 243,0 K RON 197,8 K RON ▼ 18,6%
Datorii totale 31,7 K RON 14,3 K RON 15,6 K RON ▲ 9,0%
Lichiditate curentă 8,31 5,93 5,93 ▲ 0,1%
Marjă netă (%) 84,23 7,71 -53,86 ▼ 798,6%
Scor bonitate 87 75 64 ▼ 14,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (5.93), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate