Publicitate

ADN CARDIO CENTER S.R.L.

CUI: 40161847 J31/926/2018 SRL Sălaj, Sat Gârceiu, Comuna Crişeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40161847
Cod înmatriculare J31/926/2018
EUID ROONRC.J31/926/2018
Data înmatriculării 2018-11-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Sălaj, Sat Gârceiu, Comuna Crişeni, GÎRCEIU, 253, 457107

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Sat Gârceiu, Comuna Crişeni
Stradă: GÎRCEIU
Număr: 253
Cod poștal: 457107

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 65.700 RON 66.572 RON 54.743 RON 9.832 RON 11.829 RON 221.774 RON 220.215 RON 1.559 RON 10.032 RON 212.693 RON 0 RON 0 RON 0 RON 951 RON 0
2020 249.937 RON 251.640 RON 148.008 RON 101.445 RON 103.632 RON 437.518 RON 430.053 RON 7.465 RON 111.477 RON 326.041 RON 0 RON 7.189 RON 0 RON 0 RON 1
2021 800.613 RON 801.279 RON 231.847 RON 562.381 RON 569.432 RON 747.138 RON 411.668 RON 335.470 RON 673.858 RON 77.245 RON 0 RON 6.131 RON 0 RON 3.965 RON 1
2022 832.733 RON 842.732 RON 286.109 RON 548.460 RON 556.623 RON 607.102 RON 382.290 RON 224.812 RON 548.700 RON 58.402 RON 0 RON 8.131 RON 0 RON 0 RON 1
2023 543.743 RON 544.682 RON 290.327 RON 250.244 RON 254.355 RON 384.599 RON 366.926 RON 17.673 RON 377.684 RON 6.928 RON 0 RON 2.650 RON 0 RON 13 RON 1
2024 466.731 RON 466.762 RON 381.748 RON 73.112 RON 85.014 RON 661.853 RON 604.401 RON 57.452 RON 450.795 RON 211.067 RON 0 RON 2.478 RON 0 RON 9 RON 2
2025 840.385 RON 842.581 RON 542.559 RON 278.030 RON 300.022 RON 1.551.958 RON 1.124.113 RON 427.845 RON 278.270 RON 1.273.688 RON 0 RON 227.745 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

CÎMPAN ADINA-ANGELA
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 67 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.34) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 82.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
840,4 K RON
Rezultat Net 2025
278,0 K RON
Total Active 2025
1,55 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 65,7 K RON 249,9 K RON 800,6 K RON 832,7 K RON 543,7 K RON 466,7 K RON 840,4 K RON
Venituri totale 66,6 K RON 251,6 K RON 801,3 K RON 842,7 K RON 544,7 K RON 466,8 K RON 842,6 K RON
Cheltuieli totale 54,7 K RON 148,0 K RON 231,8 K RON 286,1 K RON 290,3 K RON 381,7 K RON 542,6 K RON
Rezultat net 9,8 K RON 101,4 K RON 562,4 K RON 548,5 K RON 250,2 K RON 73,1 K RON 278,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 900,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,34 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,34 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,16 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,22 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,12 M RON (72.4%)
Active circulante427,8 K RON (27.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe227,7 K RON
Numerar200,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 3,69
Durata încasare (zile) 99

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
35,7%
Marjă netă
33,1%
ROA
17,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 212,7 K RON 221,8 K RON 95,9%
2020 326,0 K RON 437,5 K RON 74,5%
2021 77,2 K RON 747,1 K RON 10,3%
2022 58,4 K RON 607,1 K RON 9,6%
2023 6,9 K RON 384,6 K RON 1,8%
2024 211,1 K RON 661,9 K RON 31,9%
2025 1,27 M RON 1,55 M RON 82,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 65,7 K RON 249,9 K RON 800,6 K RON 832,7 K RON 543,7 K RON 466,7 K RON 840,4 K RON ▲ 80,1%
Rezultat net 9,8 K RON 101,4 K RON 562,4 K RON 548,5 K RON 250,2 K RON 73,1 K RON 278,0 K RON ▲ 280,3%
Total active 221,8 K RON 437,5 K RON 747,1 K RON 607,1 K RON 384,6 K RON 661,9 K RON 1,55 M RON ▲ 134,5%
Capitaluri proprii 10,0 K RON 111,5 K RON 673,9 K RON 548,7 K RON 377,7 K RON 450,8 K RON 278,3 K RON ▼ 38,3%
Datorii totale 212,7 K RON 326,0 K RON 77,2 K RON 58,4 K RON 6,9 K RON 211,1 K RON 1,27 M RON ▲ 503,5%
Lichiditate curentă 0,01 0,02 4,34 3,85 2,55 0,27 0,34 ▲ 23,4%
Marjă netă (%) 14,96 40,59 70,24 65,86 46,02 15,66 33,08 ▲ 111,2%
Scor bonitate 48 68 100 87 80 58 68 ▲ 17,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (278,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 900,1 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 82.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate