Publicitate

AGRO DEZMEMBRARI SALAJ S.R.L.

CUI: 43741180 J31/90/2021 SRL Sălaj, Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43741180
Cod înmatriculare J31/90/2021
EUID ROONRC.J31/90/2021
Data înmatriculării 2021-02-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Sălaj, Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, VÎRŞOLŢ, 441, 457355

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ
Stradă: VÎRŞOLŢ
Număr: 441
Cod poștal: 457355

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 155.393 RON 155.409 RON 175.134 RON −21.293 RON −19.725 RON 438.188 RON 97.192 RON 340.996 RON −21.093 RON 459.281 RON 299.352 RON 10.000 RON 0 RON 0 RON 1
2022 282.307 RON 672.475 RON 226.194 RON 440.431 RON 446.281 RON 842.501 RON 135.429 RON 707.072 RON 419.338 RON 423.163 RON 571.932 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2023 876.369 RON 876.480 RON 325.446 RON 543.585 RON 551.034 RON 1.542.640 RON 310.563 RON 1.232.077 RON 962.923 RON 579.717 RON 1.078.863 RON 75.004 RON 0 RON 0 RON 2
2024 556.725 RON 976.045 RON 579.126 RON 378.879 RON 396.919 RON 1.756.034 RON 243.536 RON 1.512.498 RON 1.341.802 RON 415.958 RON 1.384.231 RON 17.884 RON 0 RON 1.726 RON 2
2025 543.422 RON 1.498.766 RON 1.439.929 RON 47.628 RON 58.837 RON 1.887.167 RON 182.989 RON 1.704.178 RON 1.389.430 RON 499.328 RON 1.583.032 RON 54.121 RON 0 RON 1.591 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

GROZA-HARI MARIUS
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului
BUT PAUL-LIVIU
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 20 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
543,4 K RON
Rezultat Net 2025
47,6 K RON
Total Active 2025
1,89 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 155,4 K RON 282,3 K RON 876,4 K RON 556,7 K RON 543,4 K RON
Venituri totale 155,4 K RON 672,5 K RON 876,5 K RON 976,0 K RON 1,50 M RON
Cheltuieli totale 175,1 K RON 226,2 K RON 325,4 K RON 579,1 K RON 1,44 M RON
Rezultat net −21,3 K RON 440,4 K RON 543,6 K RON 378,9 K RON 47,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 798,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,41 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,24 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,78 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate183,0 K RON (9.7%)
Active circulante1,70 M RON (90.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,58 M RON
Creanțe54,1 K RON
Numerar67,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,34
Durata stocaj (zile) 1.063
Rotație creanțe (ori/an) 10,04
Durata încasare (zile) 36

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,8%
Marjă netă
8,8%
ROA
2,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 459,3 K RON 438,2 K RON 104,8%
2022 423,2 K RON 842,5 K RON 50,2%
2023 579,7 K RON 1,54 M RON 37,6%
2024 416,0 K RON 1,76 M RON 23,7%
2025 499,3 K RON 1,89 M RON 26,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 155,4 K RON 282,3 K RON 876,4 K RON 556,7 K RON 543,4 K RON ▼ 2,4%
Rezultat net −21,3 K RON 440,4 K RON 543,6 K RON 378,9 K RON 47,6 K RON ▼ 87,4%
Total active 438,2 K RON 842,5 K RON 1,54 M RON 1,76 M RON 1,89 M RON ▲ 7,5%
Capitaluri proprii −21,1 K RON 419,3 K RON 962,9 K RON 1,34 M RON 1,39 M RON ▲ 3,5%
Datorii totale 459,3 K RON 423,2 K RON 579,7 K RON 416,0 K RON 499,3 K RON ▲ 20,0%
Lichiditate curentă 0,74 1,67 2,13 3,64 3,41 ▼ 6,1%
Marjă netă (%) -13,70 156,01 62,03 68,05 8,76 ▼ 87,1%
Scor bonitate 24 90 100 87 75 ▼ 13,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (47,6 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.41), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 798,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate