ADORIANNA CONSULTING GROUP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Sat Crasna, Comuna Crasna, VINERI, 1463, 457085, birou 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 110.586 RON | 110.586 RON | 45.029 RON | 62.239 RON | 65.557 RON | 82.426 RON | 0 RON | 82.426 RON | 62.439 RON | 19.987 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 121.623 RON | 121.623 RON | 98.271 RON | 19.704 RON | 23.352 RON | 104.802 RON | 58.483 RON | 46.319 RON | 55.393 RON | 49.409 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 116.817 RON | 116.817 RON | 112.785 RON | 528 RON | 4.032 RON | 87.780 RON | 81.444 RON | 6.336 RON | 28.321 RON | 59.459 RON | 1.844 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 82.053 RON | 91.732 RON | 80.882 RON | 8.388 RON | 10.850 RON | 68.033 RON | 68.019 RON | 14 RON | 8.588 RON | 59.445 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 94.489 RON | 104.489 RON | 139.536 RON | −35.047 RON | −35.047 RON | 11.071 RON | 2.065 RON | 9.006 RON | −34.847 RON | 45.918 RON | 1.450 RON | 317 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 118.608 RON | 118.608 RON | 85.267 RON | 28.709 RON | 33.341 RON | 33.801 RON | 3.360 RON | 30.441 RON | 3.969 RON | 29.832 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 136.960 RON | 138.027 RON | 93.146 RON | 29.433 RON | 44.881 RON | 62.096 RON | 0 RON | 62.096 RON | 33.402 RON | 28.694 RON | 0 RON | 22.426 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1039 — Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Top format din 23 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 110,6 K RON | 121,6 K RON | 116,8 K RON | 82,1 K RON | 94,5 K RON | 118,6 K RON | 137,0 K RON |
| Venituri totale | 110,6 K RON | 121,6 K RON | 116,8 K RON | 91,7 K RON | 104,5 K RON | 118,6 K RON | 138,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 45,0 K RON | 98,3 K RON | 112,8 K RON | 80,9 K RON | 139,5 K RON | 85,3 K RON | 93,1 K RON |
| Rezultat net | 62,2 K RON | 19,7 K RON | 528 RON | 8,4 K RON | −35,0 K RON | 28,7 K RON | 29,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 118,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,16 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,38 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,11 |
| Durata încasare (zile) | 60 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 20,0 K RON | 82,4 K RON | 24,3% |
| 2020 | 49,4 K RON | 104,8 K RON | 47,2% |
| 2021 | 59,5 K RON | 87,8 K RON | 67,7% |
| 2022 | 59,4 K RON | 68,0 K RON | 87,4% |
| 2023 | 45,9 K RON | 11,1 K RON | 414,8% |
| 2024 | 29,8 K RON | 33,8 K RON | 88,3% |
| 2025 | 28,7 K RON | 62,1 K RON | 46,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 110,6 K RON | 121,6 K RON | 116,8 K RON | 82,1 K RON | 94,5 K RON | 118,6 K RON | 137,0 K RON | ▲ 15,5% |
| Rezultat net | 62,2 K RON | 19,7 K RON | 528 RON | 8,4 K RON | −35,0 K RON | 28,7 K RON | 29,4 K RON | ▲ 2,5% |
| Total active | 82,4 K RON | 104,8 K RON | 87,8 K RON | 68,0 K RON | 11,1 K RON | 33,8 K RON | 62,1 K RON | ▲ 83,7% |
| Capitaluri proprii | 62,4 K RON | 55,4 K RON | 28,3 K RON | 8,6 K RON | −34,8 K RON | 4,0 K RON | 33,4 K RON | ▲ 741,6% |
| Datorii totale | 20,0 K RON | 49,4 K RON | 59,5 K RON | 59,4 K RON | 45,9 K RON | 29,8 K RON | 28,7 K RON | ▼ 3,8% |
| Lichiditate curentă | 4,12 | 0,94 | 0,11 | 0,00 | 0,20 | 1,02 | 2,16 | ▲ 112,1% |
| Marjă netă (%) | 56,28 | 16,20 | 0,45 | 10,22 | -37,09 | 24,20 | 21,49 | ▼ 11,2% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 43 | 55 | 27 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (29,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.