Publicitate

ARNELIS STONE S.R.L.

CUI: 40483516 J31/226/2019 SRL Sălaj, Sat Panic, Comuna Hereclean
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40483516
Cod înmatriculare J31/226/2019
EUID ROONRC.J31/226/2019
Data înmatriculării 2019-01-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Sălaj, Sat Panic, Comuna Hereclean, PANIC, 2E, 457171, camera 3

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Sat Panic, Comuna Hereclean
Stradă: PANIC
Număr: 2E
Cod poștal: 457171
Completare adresă: camera 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 119.439 RON 139.609 RON 157.372 RON −18.924 RON −17.763 RON 538.387 RON 195.407 RON 342.980 RON −18.724 RON 362.367 RON 9.999 RON 330.648 RON 194.744 RON 0 RON 2
2020 251.050 RON 310.881 RON 285.986 RON 22.521 RON 24.895 RON 393.921 RON 156.786 RON 237.135 RON 3.797 RON 34.427 RON 15.880 RON 177.504 RON 355.697 RON 0 RON 5
2021 254.910 RON 342.474 RON 290.544 RON 50.893 RON 51.930 RON 163.025 RON 118.165 RON 44.860 RON 46.215 RON 12.865 RON 24.684 RON 1.417 RON 103.945 RON 0 RON 4
2022 278.010 RON 334.904 RON 307.370 RON 25.172 RON 27.534 RON 135.629 RON 80.927 RON 54.702 RON 71.386 RON 10.192 RON 23.103 RON 857 RON 54.051 RON 0 RON 6
2023 269.310 RON 340.629 RON 354.118 RON −15.779 RON −13.489 RON 91.702 RON 48.533 RON 43.169 RON 55.607 RON 31.937 RON 21.389 RON 1.020 RON 4.158 RON 0 RON 4
2024 281.780 RON 293.779 RON 294.490 RON −3.388 RON −711 RON 85.200 RON 53.305 RON 31.895 RON 52.219 RON 32.981 RON 16.106 RON 200 RON 0 RON 0 RON 4
2025 273.100 RON 300.412 RON 282.738 RON 13.250 RON 17.674 RON 77.573 RON 41.688 RON 35.885 RON 65.469 RON 12.104 RON 18.078 RON 80 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

HORVATH ATTILA-ERNO
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului
HORVATH ELISABETA
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 8 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
273,1 K RON
Rezultat Net 2025
13,3 K RON
Total Active 2025
77,6 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 119,4 K RON 251,1 K RON 254,9 K RON 278,0 K RON 269,3 K RON 281,8 K RON 273,1 K RON
Venituri totale 139,6 K RON 310,9 K RON 342,5 K RON 334,9 K RON 340,6 K RON 293,8 K RON 300,4 K RON
Cheltuieli totale 157,4 K RON 286,0 K RON 290,5 K RON 307,4 K RON 354,1 K RON 294,5 K RON 282,7 K RON
Rezultat net −18,9 K RON 22,5 K RON 50,9 K RON 25,2 K RON −15,8 K RON −3,4 K RON 13,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 323,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,96 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,47 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,46 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,41 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate41,7 K RON (53.7%)
Active circulante35,9 K RON (46.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri18,1 K RON
Creanțe80 RON
Numerar17,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 15,11
Durata stocaj (zile) 24
Rotație creanțe (ori/an) 3.413,75
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,5%
Marjă netă
4,9%
ROA
17,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 362,4 K RON 538,4 K RON 67,3%
2020 34,4 K RON 393,9 K RON 8,7%
2021 12,9 K RON 163,0 K RON 7,9%
2022 10,2 K RON 135,6 K RON 7,5%
2023 31,9 K RON 91,7 K RON 34,8%
2024 33,0 K RON 85,2 K RON 38,7%
2025 12,1 K RON 77,6 K RON 15,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 119,4 K RON 251,1 K RON 254,9 K RON 278,0 K RON 269,3 K RON 281,8 K RON 273,1 K RON ▼ 3,1%
Rezultat net −18,9 K RON 22,5 K RON 50,9 K RON 25,2 K RON −15,8 K RON −3,4 K RON 13,3 K RON ▲ 491,1%
Total active 538,4 K RON 393,9 K RON 163,0 K RON 135,6 K RON 91,7 K RON 85,2 K RON 77,6 K RON ▼ 9,0%
Capitaluri proprii −18,7 K RON 3,8 K RON 46,2 K RON 71,4 K RON 55,6 K RON 52,2 K RON 65,5 K RON ▲ 25,4%
Datorii totale 362,4 K RON 34,4 K RON 12,9 K RON 10,2 K RON 31,9 K RON 33,0 K RON 12,1 K RON ▼ 63,3%
Lichiditate curentă 0,95 6,89 3,49 5,37 1,35 0,97 2,96 ▲ 206,6%
Marjă netă (%) -15,84 8,97 19,97 9,05 -5,86 -1,20 4,85 ▲ 504,2%
Scor bonitate 24 78 77 90 47 55 85 ▲ 54,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 323,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate