SIMCRIS MEDCARE SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, IOAN BUDAI-DELEANU, 17, 110336, Camera 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.747.103 RON | 1.773.795 RON | 1.652.587 RON | 103.415 RON | 121.208 RON | 961.911 RON | 220.822 RON | 741.089 RON | 409.266 RON | 553.804 RON | 193.605 RON | 489.425 RON | 0 RON | 1.159 RON | 1 |
| 2024 | 2.131.274 RON | 2.134.761 RON | 1.959.948 RON | 110.536 RON | 174.813 RON | 950.152 RON | 155.481 RON | 794.671 RON | 519.802 RON | 426.482 RON | 180.388 RON | 570.551 RON | 5.231 RON | 1.363 RON | 1 |
| 2025 | 2.628.369 RON | 2.660.613 RON | 2.266.506 RON | 318.430 RON | 394.107 RON | 1.011.770 RON | 122.473 RON | 889.297 RON | 547.598 RON | 463.304 RON | 244.540 RON | 523.382 RON | 1.937 RON | 1.069 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4618 — Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Top format din 39 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,75 M RON | 2,13 M RON | 2,63 M RON |
| Venituri totale | 1,77 M RON | 2,13 M RON | 2,66 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,65 M RON | 1,96 M RON | 2,27 M RON |
| Rezultat net | 103,4 K RON | 110,5 K RON | 318,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,05 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,92 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,39 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,26 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,18 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,75 |
| Durata stocaj (zile) | 34 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,02 |
| Durata încasare (zile) | 73 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 553,8 K RON | 961,9 K RON | 57,6% |
| 2024 | 426,5 K RON | 950,2 K RON | 44,9% |
| 2025 | 463,3 K RON | 1,01 M RON | 45,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,75 M RON | 2,13 M RON | 2,63 M RON | ▲ 23,3% |
| Rezultat net | 103,4 K RON | 110,5 K RON | 318,4 K RON | ▲ 188,1% |
| Total active | 961,9 K RON | 950,2 K RON | 1,01 M RON | ▲ 6,5% |
| Capitaluri proprii | 409,3 K RON | 519,8 K RON | 547,6 K RON | ▲ 5,3% |
| Datorii totale | 553,8 K RON | 426,5 K RON | 463,3 K RON | ▲ 8,6% |
| Lichiditate curentă | 1,34 | 1,86 | 1,92 | ▲ 3,0% |
| Marjă netă (%) | 5,92 | 5,19 | 12,12 | ▲ 133,5% |
| Scor bonitate | 67 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (318,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,05 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.