Publicitate

SERVI CLAU SRL

CUI: 14758758 J30/347/2002 SRL Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 14758758
Cod înmatriculare J30/347/2002
EUID ROONRC.J30/347/2002
Data înmatriculării 2002-07-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 24 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, RÂNDUNELELOR, 35, 440049

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Stradă: RÂNDUNELELOR
Număr: 35
Cod poștal: 440049

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 182.417 RON 355.958 RON 342.353 RON 10.223 RON 13.605 RON 613.501 RON 256.344 RON 357.157 RON 516.555 RON 96.946 RON 0 RON 262.112 RON 0 RON 0 RON 1
2024 224.267 RON 294.355 RON 467.060 RON −172.705 RON −172.705 RON 704.660 RON 520.148 RON 184.512 RON 343.850 RON 360.810 RON 0 RON 174.389 RON 0 RON 0 RON 1
2025 274.209 RON 384.516 RON 387.067 RON −10.603 RON −2.551 RON 705.582 RON 514.823 RON 190.759 RON 333.247 RON 372.335 RON 2.225 RON 154.659 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

STAN IOAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului
STAN CLAUDIU RADU
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 30 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.51) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−10.603 RON)
Cifra de Afaceri 2025
274,2 K RON
Rezultat Net 2025
−10,6 K RON
Total Active 2025
705,6 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 182,4 K RON 224,3 K RON 274,2 K RON
Venituri totale 356,0 K RON 294,4 K RON 384,5 K RON
Cheltuieli totale 342,4 K RON 467,1 K RON 387,1 K RON
Rezultat net 10,2 K RON −172,7 K RON −10,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 318,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,51 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,51 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,90 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate514,8 K RON (73%)
Active circulante190,8 K RON (27%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,2 K RON
Creanțe154,7 K RON
Numerar33,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 123,24
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 1,77
Durata încasare (zile) 206

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-0,9%
Marjă netă
-3,9%
ROA
-1,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 96,9 K RON 613,5 K RON 15,8%
2024 360,8 K RON 704,7 K RON 51,2%
2025 372,3 K RON 705,6 K RON 52,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 182,4 K RON 224,3 K RON 274,2 K RON ▲ 22,3%
Rezultat net 10,2 K RON −172,7 K RON −10,6 K RON ▲ 93,9%
Total active 613,5 K RON 704,7 K RON 705,6 K RON ▲ 0,1%
Capitaluri proprii 516,6 K RON 343,9 K RON 333,2 K RON ▼ 3,1%
Datorii totale 96,9 K RON 360,8 K RON 372,3 K RON ▲ 3,2%
Lichiditate curentă 3,68 0,51 0,51 ▲ 0,2%
Marjă netă (%) 5,60 -77,01 -3,87 ▲ 95,0%
Scor bonitate 82 42 55 ▲ 31,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 318,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate