Publicitate

AUTOBOD BOZOL LOGISTIC S.R.L.

CUI: 45254629 J26/1883/2021 SRL Mureş, Loc. Sovata, Oraş Sovata
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45254629
Cod înmatriculare J26/1883/2021
EUID ROONRC.J26/1883/2021
Data înmatriculării 2021-11-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Mureş, Loc. Sovata, Oraş Sovata, CÂMPUL SĂRAT, 51/A, 545500

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Loc. Sovata, Oraş Sovata
Stradă: CÂMPUL SĂRAT
Număr: 51/A
Cod poștal: 545500

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 2.687 RON −2.687 RON −2.687 RON 1.146.464 RON 78.685 RON 1.067.779 RON −2.687 RON 1.149.151 RON 892.940 RON 172.470 RON 0 RON 0 RON 0
2022 2.462.612 RON 2.487.986 RON 1.994.817 RON 469.315 RON 493.169 RON 1.963.876 RON 109.956 RON 1.853.920 RON 466.828 RON 1.498.389 RON 1.649.360 RON 194.198 RON 0 RON 1.341 RON 6
2023 2.112.563 RON 2.219.596 RON 2.169.133 RON 31.695 RON 50.463 RON 1.937.680 RON 52.203 RON 1.885.477 RON 460.226 RON 1.477.549 RON 1.665.272 RON 178.265 RON 0 RON 95 RON 5
2024 2.091.682 RON 2.101.203 RON 2.041.543 RON 50.087 RON 59.660 RON 2.167.467 RON 50.770 RON 2.116.697 RON 442.947 RON 1.724.520 RON 1.903.772 RON 174.006 RON 0 RON 0 RON 6
2025 2.470.629 RON 2.513.644 RON 2.500.235 RON 10.794 RON 13.409 RON 2.122.931 RON 25.067 RON 2.097.864 RON 453.741 RON 1.669.190 RON 1.899.546 RON 138.807 RON 0 RON 0 RON 7

Reprezentanți și administratori (2)

BODONI BELA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
BODONI ZOLTÁN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 95 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,47 M RON
Rezultat Net 2025
10,8 K RON
Total Active 2025
2,12 M RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 2,46 M RON 2,11 M RON 2,09 M RON 2,47 M RON
Venituri totale 0 RON 2,49 M RON 2,22 M RON 2,10 M RON 2,51 M RON
Cheltuieli totale 2,7 K RON 1,99 M RON 2,17 M RON 2,04 M RON 2,50 M RON
Rezultat net −2,7 K RON 469,3 K RON 31,7 K RON 50,1 K RON 10,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,20 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,26 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,12 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,27 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate25,1 K RON (1.2%)
Active circulante2,10 M RON (98.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,90 M RON
Creanțe138,8 K RON
Numerar59,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,30
Durata stocaj (zile) 281
Rotație creanțe (ori/an) 17,80
Durata încasare (zile) 21

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,5%
Marjă netă
0,4%
ROA
0,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 1,15 M RON 1,15 M RON 100,2%
2022 1,50 M RON 1,96 M RON 76,3%
2023 1,48 M RON 1,94 M RON 76,3%
2024 1,72 M RON 2,17 M RON 79,6%
2025 1,67 M RON 2,12 M RON 78,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 2,46 M RON 2,11 M RON 2,09 M RON 2,47 M RON ▲ 18,1%
Rezultat net −2,7 K RON 469,3 K RON 31,7 K RON 50,1 K RON 10,8 K RON ▼ 78,4%
Total active 1,15 M RON 1,96 M RON 1,94 M RON 2,17 M RON 2,12 M RON ▼ 2,1%
Capitaluri proprii −2,7 K RON 466,8 K RON 460,2 K RON 442,9 K RON 453,7 K RON ▲ 2,4%
Datorii totale 1,15 M RON 1,50 M RON 1,48 M RON 1,72 M RON 1,67 M RON ▼ 3,2%
Lichiditate curentă 0,93 1,24 1,28 1,23 1,26 ▲ 2,4%
Marjă netă (%) 19,06 1,50 2,39 0,44 ▼ 81,6%
Scor bonitate 27 75 57 57 65 ▲ 14,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,20 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate