DELUXE AERO ENGINEERING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Dudu, Comuna Chiajna, Rezervelor, 62, 5, 100, 77041, mansardă
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 446.734 RON | 446.734 RON | 266.559 RON | 175.708 RON | 180.175 RON | 867.273 RON | 100.992 RON | 766.281 RON | 776.194 RON | 91.079 RON | 0 RON | 240.773 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 711.697 RON | 711.697 RON | 217.205 RON | 477.261 RON | 494.492 RON | 598.796 RON | 85.420 RON | 513.376 RON | 479.544 RON | 119.252 RON | 0 RON | 320.137 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 438.721 RON | 438.721 RON | 172.033 RON | 257.905 RON | 266.688 RON | 346.329 RON | 41.142 RON | 305.187 RON | 258.179 RON | 88.150 RON | 0 RON | 74.568 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
- 3316 Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale, civile
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3316 — Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale, civile
Top format din 36 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 446,7 K RON | 711,7 K RON | 438,7 K RON |
| Venituri totale | 446,7 K RON | 711,7 K RON | 438,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 266,6 K RON | 217,2 K RON | 172,0 K RON |
| Rezultat net | 175,7 K RON | 477,3 K RON | 257,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 524,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,46 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,46 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,62 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,93 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,88 |
| Durata încasare (zile) | 62 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 91,1 K RON | 867,3 K RON | 10,5% |
| 2024 | 119,3 K RON | 598,8 K RON | 19,9% |
| 2025 | 88,2 K RON | 346,3 K RON | 25,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 446,7 K RON | 711,7 K RON | 438,7 K RON | ▼ 38,4% |
| Rezultat net | 175,7 K RON | 477,3 K RON | 257,9 K RON | ▼ 46,0% |
| Total active | 867,3 K RON | 598,8 K RON | 346,3 K RON | ▼ 42,2% |
| Capitaluri proprii | 776,2 K RON | 479,5 K RON | 258,2 K RON | ▼ 46,2% |
| Datorii totale | 91,1 K RON | 119,3 K RON | 88,2 K RON | ▼ 26,1% |
| Lichiditate curentă | 8,41 | 4,31 | 3,46 | ▼ 19,6% |
| Marjă netă (%) | 39,33 | 67,06 | 58,79 | ▼ 12,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (257,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.46), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 524,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.