EVENTS BUILDING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, CERCHEZ, 5, 700083
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 284.975 RON | 284.975 RON | 210.467 RON | 71.715 RON | 74.508 RON | 112.605 RON | 0 RON | 112.605 RON | 71.955 RON | 40.650 RON | 0 RON | 97.047 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 224.951 RON | 224.951 RON | 146.165 RON | 76.806 RON | 78.786 RON | 92.578 RON | 0 RON | 92.578 RON | 77.046 RON | 15.532 RON | 0 RON | 67.580 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 314.421 RON | 314.421 RON | 144.166 RON | 165.457 RON | 170.255 RON | 192.564 RON | 0 RON | 192.564 RON | 165.697 RON | 26.867 RON | 0 RON | 163.347 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8211 — Activităţi combinate de secretariat
Top format din 26 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 285,0 K RON | 225,0 K RON | 314,4 K RON |
| Venituri totale | 285,0 K RON | 225,0 K RON | 314,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 210,5 K RON | 146,2 K RON | 144,2 K RON |
| Rezultat net | 71,7 K RON | 76,8 K RON | 165,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 304,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,17 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,09 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,17 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,92 |
| Durata încasare (zile) | 190 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 40,7 K RON | 112,6 K RON | 36,1% |
| 2024 | 15,5 K RON | 92,6 K RON | 16,8% |
| 2025 | 26,9 K RON | 192,6 K RON | 14,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 285,0 K RON | 225,0 K RON | 314,4 K RON | ▲ 39,8% |
| Rezultat net | 71,7 K RON | 76,8 K RON | 165,5 K RON | ▲ 115,4% |
| Total active | 112,6 K RON | 92,6 K RON | 192,6 K RON | ▲ 108,0% |
| Capitaluri proprii | 72,0 K RON | 77,0 K RON | 165,7 K RON | ▲ 115,1% |
| Datorii totale | 40,7 K RON | 15,5 K RON | 26,9 K RON | ▲ 73,0% |
| Lichiditate curentă | 2,77 | 5,96 | 7,17 | ▲ 20,2% |
| Marjă netă (%) | 25,17 | 34,14 | 52,62 | ▲ 54,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (165,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.