Publicitate

ANGUS VETERINAR S.R.L.

CUI: 41587060 J21/602/2019 SRL Ialomiţa, Sat Grindu, Comuna Grindu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41587060
Cod înmatriculare J21/602/2019
EUID ROONRC.J21/602/2019
Data înmatriculării 2019-09-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Grindu, Comuna Grindu, PREOT CIOLCA IOAN, 2, 927140, imobil C1

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Grindu, Comuna Grindu
Stradă: PREOT CIOLCA IOAN
Număr: 2
Cod poștal: 927140
Completare adresă: imobil C1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 14.505 RON 14.505 RON 4.951 RON 9.119 RON 9.554 RON 9.754 RON 0 RON 9.754 RON 9.319 RON 435 RON 1.386 RON 390 RON 0 RON 0 RON 0
2020 140.155 RON 140.157 RON 163.266 RON −24.411 RON −23.109 RON 20.752 RON 3.052 RON 17.700 RON −15.092 RON 35.844 RON 3.647 RON −60 RON 0 RON 0 RON 3
2021 159.210 RON 159.210 RON 230.817 RON −73.199 RON −71.607 RON 52.607 RON 33.373 RON 19.234 RON −88.291 RON 140.898 RON 3.647 RON 999 RON 0 RON 0 RON 3
2022 378.596 RON 378.598 RON 261.594 RON 112.941 RON 117.004 RON 72.881 RON 29.142 RON 43.739 RON 24.650 RON 48.231 RON 30.221 RON −60 RON 0 RON 0 RON 4
2023 386.636 RON 470.264 RON 359.015 RON 107.251 RON 111.249 RON 210.979 RON 81.839 RON 129.140 RON 131.901 RON 79.078 RON 18.662 RON 70.848 RON 0 RON 0 RON 5
2024 439.519 RON 439.521 RON 412.395 RON 19.459 RON 27.126 RON 208.440 RON 102.440 RON 106.000 RON 81.360 RON 127.080 RON 56.609 RON 31.846 RON 0 RON 0 RON 5
2025 467.805 RON 567.807 RON 417.002 RON 138.991 RON 150.805 RON 223.648 RON 70.541 RON 153.107 RON 141.236 RON 82.412 RON 53.230 RON 21.786 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

PAL ADORJAN
administrator
Harghita, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 28 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
467,8 K RON
Rezultat Net 2025
139,0 K RON
Total Active 2025
223,6 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 14,5 K RON 140,2 K RON 159,2 K RON 378,6 K RON 386,6 K RON 439,5 K RON 467,8 K RON
Venituri totale 14,5 K RON 140,2 K RON 159,2 K RON 378,6 K RON 470,3 K RON 439,5 K RON 567,8 K RON
Cheltuieli totale 5,0 K RON 163,3 K RON 230,8 K RON 261,6 K RON 359,0 K RON 412,4 K RON 417,0 K RON
Rezultat net 9,1 K RON −24,4 K RON −73,2 K RON 112,9 K RON 107,3 K RON 19,5 K RON 139,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 596,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,86 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,21 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,95 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,71 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate70,5 K RON (31.5%)
Active circulante153,1 K RON (68.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri53,2 K RON
Creanțe21,8 K RON
Numerar78,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,79
Durata stocaj (zile) 42
Rotație creanțe (ori/an) 21,47
Durata încasare (zile) 17

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
32,2%
Marjă netă
29,7%
ROA
62,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 435 RON 9,8 K RON 4,5%
2020 35,8 K RON 20,8 K RON 172,7%
2021 140,9 K RON 52,6 K RON 267,8%
2022 48,2 K RON 72,9 K RON 66,2%
2023 79,1 K RON 211,0 K RON 37,5%
2024 127,1 K RON 208,4 K RON 61,0%
2025 82,4 K RON 223,6 K RON 36,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 14,5 K RON 140,2 K RON 159,2 K RON 378,6 K RON 386,6 K RON 439,5 K RON 467,8 K RON ▲ 6,4%
Rezultat net 9,1 K RON −24,4 K RON −73,2 K RON 112,9 K RON 107,3 K RON 19,5 K RON 139,0 K RON ▲ 614,3%
Total active 9,8 K RON 20,8 K RON 52,6 K RON 72,9 K RON 211,0 K RON 208,4 K RON 223,6 K RON ▲ 7,3%
Capitaluri proprii 9,3 K RON −15,1 K RON −88,3 K RON 24,7 K RON 131,9 K RON 81,4 K RON 141,2 K RON ▲ 73,6%
Datorii totale 435 RON 35,8 K RON 140,9 K RON 48,2 K RON 79,1 K RON 127,1 K RON 82,4 K RON ▼ 35,1%
Lichiditate curentă 22,42 0,49 0,14 0,91 1,63 0,83 1,86 ▲ 122,7%
Marjă netă (%) 62,87 -17,42 -45,98 29,83 27,74 4,43 29,71 ▲ 570,7%
Scor bonitate 87 19 19 78 82 55 95 ▲ 72,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (139,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 596,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate