JMC PRODUCTION SRL
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Municipiul Feteşti, GRIVIŢA, 42, 925100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 227.866 RON | 227.879 RON | 162.507 RON | 63.086 RON | 65.372 RON | 215.629 RON | 18.058 RON | 197.571 RON | 205.725 RON | 9.904 RON | 0 RON | 293 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 228.417 RON | 228.417 RON | 159.892 RON | 66.341 RON | 68.525 RON | 97.107 RON | 21.103 RON | 76.004 RON | 66.581 RON | 30.526 RON | 0 RON | 266 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 292.749 RON | 292.750 RON | 201.339 RON | 88.543 RON | 91.411 RON | 115.889 RON | 33.127 RON | 82.762 RON | 88.783 RON | 27.106 RON | 0 RON | 2.363 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 202.855 RON | 202.855 RON | 169.059 RON | 31.809 RON | 33.796 RON | 60.395 RON | 49.721 RON | 10.674 RON | 32.099 RON | 28.296 RON | 0 RON | 3.485 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 196.136 RON | 196.137 RON | 144.404 RON | 49.810 RON | 51.733 RON | 107.249 RON | 55.309 RON | 51.940 RON | 50.050 RON | 57.199 RON | 0 RON | 5.440 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 197.794 RON | 197.813 RON | 130.470 RON | 65.406 RON | 67.343 RON | 94.134 RON | 15.507 RON | 78.627 RON | 65.646 RON | 66.910 RON | 0 RON | 70.532 RON | 0 RON | 38.422 RON | 1 |
| 2025 | 237.459 RON | 237.460 RON | 187.131 RON | 48.002 RON | 50.329 RON | 98.632 RON | 18.559 RON | 80.073 RON | 48.242 RON | 69.601 RON | 0 RON | 38.626 RON | 0 RON | 19.211 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (21)
- 1729 Fabricarea altor articole din hârtie şi carton n.c.a.
- 2823 Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exceptând fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4741 — Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
Top format din 9 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 227,9 K RON | 228,4 K RON | 292,7 K RON | 202,9 K RON | 196,1 K RON | 197,8 K RON | 237,5 K RON |
| Venituri totale | 227,9 K RON | 228,4 K RON | 292,8 K RON | 202,9 K RON | 196,1 K RON | 197,8 K RON | 237,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 162,5 K RON | 159,9 K RON | 201,3 K RON | 169,1 K RON | 144,4 K RON | 130,5 K RON | 187,1 K RON |
| Rezultat net | 63,1 K RON | 66,3 K RON | 88,5 K RON | 31,8 K RON | 49,8 K RON | 65,4 K RON | 48,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 207,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,15 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,15 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,15 |
| Durata încasare (zile) | 59 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 9,9 K RON | 215,6 K RON | 4,6% |
| 2020 | 30,5 K RON | 97,1 K RON | 31,4% |
| 2021 | 27,1 K RON | 115,9 K RON | 23,4% |
| 2022 | 28,3 K RON | 60,4 K RON | 46,9% |
| 2023 | 57,2 K RON | 107,2 K RON | 53,3% |
| 2024 | 66,9 K RON | 94,1 K RON | 71,1% |
| 2025 | 69,6 K RON | 98,6 K RON | 70,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 227,9 K RON | 228,4 K RON | 292,7 K RON | 202,9 K RON | 196,1 K RON | 197,8 K RON | 237,5 K RON | ▲ 20,1% |
| Rezultat net | 63,1 K RON | 66,3 K RON | 88,5 K RON | 31,8 K RON | 49,8 K RON | 65,4 K RON | 48,0 K RON | ▼ 26,6% |
| Total active | 215,6 K RON | 97,1 K RON | 115,9 K RON | 60,4 K RON | 107,2 K RON | 94,1 K RON | 98,6 K RON | ▲ 4,8% |
| Capitaluri proprii | 205,7 K RON | 66,6 K RON | 88,8 K RON | 32,1 K RON | 50,1 K RON | 65,6 K RON | 48,2 K RON | ▼ 26,5% |
| Datorii totale | 9,9 K RON | 30,5 K RON | 27,1 K RON | 28,3 K RON | 57,2 K RON | 66,9 K RON | 69,6 K RON | ▲ 4,0% |
| Lichiditate curentă | 19,95 | 2,49 | 3,05 | 0,38 | 0,91 | 1,18 | 1,15 | ▼ 2,1% |
| Marjă netă (%) | 27,69 | 29,04 | 30,25 | 15,68 | 25,40 | 33,07 | 20,21 | ▼ 38,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 58 | 73 | 85 | 72 | ▼ 15,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.