Publicitate

N & D SORDINT CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 30363687 J21/248/2012 SRL Ialomiţa, Sat Păltinişu, Comuna Perieţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30363687
Cod înmatriculare J21/248/2012
EUID ROONRC.J21/248/2012
Data înmatriculării 2012-06-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Păltinişu, Comuna Perieţi, CALEA STEJARU, 28, 927193

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Păltinişu, Comuna Perieţi
Stradă: CALEA STEJARU
Număr: 28
Cod poștal: 927193

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 4.500 RON 4.500 RON 0 RON 4.365 RON 4.500 RON 61.378 RON 0 RON 61.378 RON 54.604 RON 6.774 RON 5.088 RON 29.811 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 61.378 RON 0 RON 61.378 RON 54.604 RON 6.774 RON 5.088 RON 29.811 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 61.378 RON 0 RON 61.378 RON 54.604 RON 6.774 RON 5.088 RON 29.811 RON 0 RON 0 RON 0
2022 99.692 RON 99.692 RON 29.977 RON 66.785 RON 69.715 RON 125.159 RON 0 RON 125.159 RON 121.389 RON 3.770 RON 5.088 RON 55.043 RON 0 RON 0 RON 1
2023 92.830 RON 92.830 RON 25.157 RON 62.768 RON 67.673 RON 195.168 RON 0 RON 195.168 RON 190.867 RON 4.301 RON 5.088 RON 130.603 RON 0 RON 0 RON 1
2024 7.396 RON 7.396 RON 23.125 RON −15.729 RON −15.729 RON 175.137 RON 0 RON 175.137 RON 175.137 RON 0 RON 5.088 RON 137.999 RON 0 RON 0 RON 0
2025 63.979 RON 63.979 RON 41.602 RON 18.976 RON 22.377 RON 194.114 RON 0 RON 194.114 RON 194.114 RON 0 RON 5.088 RON 138.365 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

IONESCU NICOLETA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 9 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
64,0 K RON
Rezultat Net 2025
19,0 K RON
Total Active 2025
194,1 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 4,5 K RON 0 RON 0 RON 99,7 K RON 92,8 K RON 7,4 K RON 64,0 K RON
Venituri totale 4,5 K RON 0 RON 0 RON 99,7 K RON 92,8 K RON 7,4 K RON 64,0 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 0 RON 0 RON 30,0 K RON 25,2 K RON 23,1 K RON 41,6 K RON
Rezultat net 4,4 K RON 0 RON 0 RON 66,8 K RON 62,8 K RON −15,7 K RON 19,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 79,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă ≥ 1
Lichiditate rapidă ≥ 0.8
Lichiditate imediată ≥ 0.2
Solvabilitate ≥ 1

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante194,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,1 K RON
Creanțe138,4 K RON
Numerar50,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,57
Durata stocaj (zile) 29
Rotație creanțe (ori/an) 0,46
Durata încasare (zile) 789

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
35,0%
Marjă netă
29,7%
ROA
9,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 6,8 K RON 61,4 K RON 11,0%
2020 6,8 K RON 61,4 K RON 11,0%
2021 6,8 K RON 61,4 K RON 11,0%
2022 3,8 K RON 125,2 K RON 3,0%
2023 4,3 K RON 195,2 K RON 2,2%
2024 0 RON 175,1 K RON 0,0%
2025 0 RON 194,1 K RON 0,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Date insuficiente 5/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,5 K RON 0 RON 0 RON 99,7 K RON 92,8 K RON 7,4 K RON 64,0 K RON ▲ 765,0%
Rezultat net 4,4 K RON 0 RON 0 RON 66,8 K RON 62,8 K RON −15,7 K RON 19,0 K RON ▲ 220,6%
Total active 61,4 K RON 61,4 K RON 61,4 K RON 125,2 K RON 195,2 K RON 175,1 K RON 194,1 K RON ▲ 10,8%
Capitaluri proprii 54,6 K RON 54,6 K RON 54,6 K RON 121,4 K RON 190,9 K RON 175,1 K RON 194,1 K RON ▲ 10,8%
Datorii totale 6,8 K RON 6,8 K RON 6,8 K RON 3,8 K RON 4,3 K RON 0 RON 0 RON
Lichiditate curentă 9,06 9,06 9,06 33,20 45,38
Marjă netă (%) 97,00 66,99 67,62 -212,67 29,66 ▲ 113,9%
Scor bonitate 87 67 75 95 87 37 75 ▲ 102,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (19,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 79,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate