Publicitate

LUMOS EVENTS S.R.L.

CUI: 47987782 J21/191/2023 SRL Ialomiţa, Municipiul Feteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47987782
Cod înmatriculare J21/191/2023
EUID ROONRC.J21/191/2023
Data înmatriculării 2023-04-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Feteşti, CĂLĂRAŞI, 565, U3, B, 4, 11

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Feteşti
Stradă: CĂLĂRAŞI
Număr: 565
Bloc: U3
Scară: B
Etaj: 4
Apartament: 11

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 254.455 RON 254.455 RON 31.394 RON 220.567 RON 223.061 RON 226.883 RON 0 RON 226.883 RON 220.767 RON 6.116 RON 0 RON 4.359 RON 0 RON 0 RON 1
2024 251.210 RON 251.210 RON 54.288 RON 194.461 RON 196.922 RON 376.451 RON 0 RON 376.451 RON 194.701 RON 181.822 RON 0 RON 233.262 RON 0 RON 72 RON 1
2025 253.809 RON 253.809 RON 74.331 RON 176.991 RON 179.478 RON 188.072 RON 0 RON 188.072 RON 177.231 RON 10.914 RON 0 RON 178.393 RON 0 RON 73 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PARASCHIV CORINA-MIHAELA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 12 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
253,8 K RON
Rezultat Net 2025
177,0 K RON
Total Active 2025
188,1 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 254,5 K RON 251,2 K RON 253,8 K RON
Venituri totale 254,5 K RON 251,2 K RON 253,8 K RON
Cheltuieli totale 31,4 K RON 54,3 K RON 74,3 K RON
Rezultat net 220,6 K RON 194,5 K RON 177,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 252,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 17,23 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 17,23 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,89 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 17,23 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante188,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe178,4 K RON
Numerar9,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,42
Durata încasare (zile) 257

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
70,7%
Marjă netă
69,7%
ROA
94,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 6,1 K RON 226,9 K RON 2,7%
2024 181,8 K RON 376,5 K RON 48,3%
2025 10,9 K RON 188,1 K RON 5,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 254,5 K RON 251,2 K RON 253,8 K RON ▲ 1,0%
Rezultat net 220,6 K RON 194,5 K RON 177,0 K RON ▼ 9,0%
Total active 226,9 K RON 376,5 K RON 188,1 K RON ▼ 50,0%
Capitaluri proprii 220,8 K RON 194,7 K RON 177,2 K RON ▼ 9,0%
Datorii totale 6,1 K RON 181,8 K RON 10,9 K RON ▼ 94,0%
Lichiditate curentă 37,10 2,07 17,23 ▲ 732,3%
Marjă netă (%) 86,68 77,41 69,73 ▼ 9,9%
Scor bonitate 87 80 87 ▲ 8,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (177,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (17.23), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate