Publicitate

ÎNTREȚINERE DRUMURI HARGHITA S.R.L.

CUI: 42785235 J2020000280198 SRL Harghita, Municipiul Miercurea Ciuc
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42785235
Cod înmatriculare J2020000280198
EUID ROONRC.J2020000280198
Data înmatriculării 2020-07-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 32 angajați

Adresă

România, Harghita, Municipiul Miercurea Ciuc, LIBERTĂŢII, 5, 530100, camera 203

Țară: România
Județ: Harghita
Localitate: Municipiul Miercurea Ciuc
Stradă: LIBERTĂŢII
Număr: 5
Cod poștal: 530100
Completare adresă: camera 203

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 219.944 RON 219.944 RON 366.736 RON −146.792 RON −146.792 RON 1.655.848 RON 750.257 RON 905.591 RON 1.595.208 RON 60.640 RON 3.820 RON 0 RON 0 RON 0 RON 9
2021 6.016.522 RON 6.017.222 RON 5.822.923 RON 187.161 RON 194.299 RON 5.416.327 RON 2.578.962 RON 2.837.365 RON 5.282.369 RON 133.958 RON 1.507 RON 609.794 RON 0 RON 0 RON 20
2022 5.710.964 RON 5.712.363 RON 6.961.591 RON −1.249.228 RON −1.249.228 RON 4.233.954 RON 2.787.193 RON 1.446.761 RON 4.017.813 RON 216.141 RON 29.163 RON 597.329 RON 0 RON 0 RON 33
2023 12.207.989 RON 12.212.864 RON 10.830.354 RON 1.369.829 RON 1.382.510 RON 8.113.736 RON 3.100.182 RON 5.013.554 RON 5.387.643 RON 2.734.085 RON 55.048 RON 2.100.219 RON 0 RON 7.992 RON 32
2024 19.634.775 RON 19.639.232 RON 18.430.512 RON 1.054.047 RON 1.208.720 RON 9.378.623 RON 2.796.714 RON 6.581.909 RON 6.408.289 RON 2.996.284 RON 231.329 RON 4.365.206 RON 0 RON 25.950 RON 33
2025 7.106.053 RON 12.249.250 RON 12.236.132 RON 9.603 RON 13.118 RON 11.728.439 RON 2.526.601 RON 9.201.838 RON 5.921.087 RON 5.835.489 RON 5.279.828 RON 2.829.338 RON 0 RON 28.137 RON 32

Reprezentanți și administratori (3)

BENKŐ TIBOR-CSABA
administrator provizoriu
Mureş, România
Pagina administratorului
SZÁSZ-BERTALAN ANNA
administrator provizoriu
Harghita, România
Pagina administratorului
BIDERMANN ANDRÁS
administrator provizoriu
Harghita, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (56)

Lideri din domeniu

Top companii din Harghita, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 23 companii din județul Harghita. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
7,11 M RON
Rezultat Net 2025
9,6 K RON
Total Active 2025
11,73 M RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 219,9 K RON 6,02 M RON 5,71 M RON 12,21 M RON 19,63 M RON 7,11 M RON
Venituri totale 219,9 K RON 6,02 M RON 5,71 M RON 12,21 M RON 19,64 M RON 12,25 M RON
Cheltuieli totale 366,7 K RON 5,82 M RON 6,96 M RON 10,83 M RON 18,43 M RON 12,24 M RON
Rezultat net −146,8 K RON 187,2 K RON −1,25 M RON 1,37 M RON 1,05 M RON 9,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,66 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,58 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,67 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,19 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,01 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,53 M RON (21.5%)
Active circulante9,20 M RON (78.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,28 M RON
Creanțe2,83 M RON
Numerar1,09 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,35
Durata stocaj (zile) 271
Rotație creanțe (ori/an) 2,51
Durata încasare (zile) 145

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,2%
Marjă netă
0,1%
ROA
0,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 60,6 K RON 1,66 M RON 3,7%
2021 134,0 K RON 5,42 M RON 2,5%
2022 216,1 K RON 4,23 M RON 5,1%
2023 2,73 M RON 8,11 M RON 33,7%
2024 3,00 M RON 9,38 M RON 32,0%
2025 5,84 M RON 11,73 M RON 49,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 219,9 K RON 6,02 M RON 5,71 M RON 12,21 M RON 19,63 M RON 7,11 M RON ▼ 63,8%
Rezultat net −146,8 K RON 187,2 K RON −1,25 M RON 1,37 M RON 1,05 M RON 9,6 K RON ▼ 99,1%
Total active 1,66 M RON 5,42 M RON 4,23 M RON 8,11 M RON 9,38 M RON 11,73 M RON ▲ 25,1%
Capitaluri proprii 1,60 M RON 5,28 M RON 4,02 M RON 5,39 M RON 6,41 M RON 5,92 M RON ▼ 7,6%
Datorii totale 60,6 K RON 134,0 K RON 216,1 K RON 2,73 M RON 3,00 M RON 5,84 M RON ▲ 94,8%
Lichiditate curentă 14,93 21,18 6,69 1,83 2,20 1,58 ▼ 28,2%
Marjă netă (%) -66,74 3,11 -21,87 11,22 5,37 0,14 ▼ 97,4%
Scor bonitate 64 90 57 90 90 65 ▼ 27,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 16,66 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate