Publicitate

ANIMAL REPAIR CENTER SRL

CUI: 36347923 J2016001028262 SRL Mureş, Municipiul Târgu Mureş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36347923
Cod înmatriculare J2016001028262
EUID ROONRC.J2016001028262
Data înmatriculării 2016-07-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 9 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, GHIOCELULUI, 24, 540038

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târgu Mureş
Stradă: GHIOCELULUI
Număr: 24
Cod poștal: 540038

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 200 RON −200 RON −200 RON 266 RON 0 RON 266 RON −784 RON 1.050 RON 30 RON 210 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 100 RON −100 RON −100 RON 266 RON 0 RON 266 RON −884 RON 1.150 RON 30 RON 210 RON 0 RON 0 RON 0
2021 340.930 RON 342.405 RON 371.511 RON −32.530 RON −29.106 RON 1.100.870 RON 694.633 RON 406.237 RON −33.415 RON 1.134.285 RON 235.112 RON 152.233 RON 0 RON 0 RON 6
2022 1.286.064 RON 1.294.180 RON 1.238.943 RON 42.296 RON 55.237 RON 1.402.541 RON 760.791 RON 641.750 RON 8.881 RON 1.393.660 RON 415.530 RON 118.138 RON 0 RON 0 RON 7
2023 1.503.077 RON 1.507.085 RON 1.667.864 RON −175.251 RON −160.779 RON 948.421 RON 670.219 RON 278.202 RON −166.369 RON 1.114.790 RON 163.335 RON 5.581 RON 0 RON 0 RON 7
2024 1.705.130 RON 1.717.173 RON 1.413.940 RON 251.913 RON 303.233 RON 907.064 RON 580.313 RON 326.751 RON 85.543 RON 821.521 RON 135.284 RON 10.628 RON 0 RON 0 RON 7
2025 1.809.494 RON 1.812.745 RON 1.488.690 RON 269.314 RON 324.055 RON 822.842 RON 509.201 RON 313.641 RON 354.857 RON 467.985 RON 179.463 RON 12.117 RON 0 RON 0 RON 9

Reprezentanți și administratori (2)

COZA VASILE-MARIAN
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului
BALLAI SZIDONIA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 102 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.67) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,81 M RON
Rezultat Net 2025
269,3 K RON
Total Active 2025
822,8 K RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 340,9 K RON 1,29 M RON 1,50 M RON 1,71 M RON 1,81 M RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 342,4 K RON 1,29 M RON 1,51 M RON 1,72 M RON 1,81 M RON
Cheltuieli totale 200 RON 100 RON 371,5 K RON 1,24 M RON 1,67 M RON 1,41 M RON 1,49 M RON
Rezultat net −200 RON −100 RON −32,5 K RON 42,3 K RON −175,3 K RON 251,9 K RON 269,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,38 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,67 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,29 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,26 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,76 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate509,2 K RON (61.9%)
Active circulante313,6 K RON (38.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri179,5 K RON
Creanțe12,1 K RON
Numerar122,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,08
Durata stocaj (zile) 36
Rotație creanțe (ori/an) 149,34
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
17,9%
Marjă netă
14,9%
ROA
32,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,1 K RON 266 RON 394,7%
2020 1,2 K RON 266 RON 432,3%
2021 1,13 M RON 1,10 M RON 103,0%
2022 1,39 M RON 1,40 M RON 99,4%
2023 1,11 M RON 948,4 K RON 117,5%
2024 821,5 K RON 907,1 K RON 90,6%
2025 468,0 K RON 822,8 K RON 56,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 340,9 K RON 1,29 M RON 1,50 M RON 1,71 M RON 1,81 M RON ▲ 6,1%
Rezultat net −200 RON −100 RON −32,5 K RON 42,3 K RON −175,3 K RON 251,9 K RON 269,3 K RON ▲ 6,9%
Total active 266 RON 266 RON 1,10 M RON 1,40 M RON 948,4 K RON 907,1 K RON 822,8 K RON ▼ 9,3%
Capitaluri proprii −784 RON −884 RON −33,4 K RON 8,9 K RON −166,4 K RON 85,5 K RON 354,9 K RON ▲ 314,8%
Datorii totale 1,1 K RON 1,2 K RON 1,13 M RON 1,39 M RON 1,11 M RON 821,5 K RON 468,0 K RON ▼ 43,0%
Lichiditate curentă 0,25 0,23 0,36 0,46 0,25 0,40 0,67 ▲ 68,5%
Marjă netă (%) -9,54 3,29 -11,66 14,77 14,88 ▲ 0,7%
Scor bonitate 22 22 19 51 19 61 78 ▲ 27,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (269,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,38 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate