Publicitate

BRATIANU SRL

CUI: 19129619 J2006000874382 SRL Vâlcea, Municipiul Drăgăşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 19129619
Cod înmatriculare J2006000874382
EUID ROONRC.J2006000874382
Data înmatriculării 2006-10-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Drăgăşani, Str. Tudor Vladimirescu, 509, cladire C1

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Drăgăşani
Sector: 0
Stradă: Str. Tudor Vladimirescu
Număr: 509
Bloc: cladire C1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 23.515 RON 23.528 RON 70.895 RON −48.073 RON −47.367 RON 1.119.727 RON 1.053.997 RON 65.730 RON −453.488 RON 1.573.215 RON 0 RON 64.374 RON 0 RON 0 RON 0
2020 23.805 RON 23.805 RON 62.852 RON −39.739 RON −39.047 RON 1.088.637 RON 1.022.437 RON 66.200 RON −493.227 RON 1.581.864 RON 0 RON 64.997 RON 0 RON 0 RON 0
2021 24.321 RON 28.278 RON 63.527 RON −36.097 RON −35.249 RON 1.061.850 RON 990.877 RON 70.973 RON −529.323 RON 1.591.173 RON 0 RON 64.702 RON 0 RON 0 RON 0
2022 18.266 RON 18.396 RON 81.960 RON −64.114 RON −63.564 RON 1.002.277 RON 959.317 RON 42.960 RON −593.486 RON 1.595.763 RON 0 RON 1.788 RON 0 RON 0 RON 0
2023 15.529 RON 726.972 RON 118.234 RON 558.743 RON 608.738 RON 1.535.667 RON 882.318 RON 653.349 RON −34.743 RON 1.570.410 RON 0 RON 12 RON 0 RON 0 RON 0
2024 15.537 RON 15.552 RON 69.397 RON −53.845 RON −53.845 RON 1.170.182 RON 853.062 RON 317.120 RON −88.588 RON 1.258.770 RON 0 RON 9.696 RON 0 RON 0 RON 0
2025 15.639 RON 728.379 RON 226.173 RON 437.705 RON 502.206 RON 1.670.729 RON 772.458 RON 898.271 RON 348.957 RON 1.321.772 RON 0 RON 30.386 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

GRAF WOLFF METTERNICH NIKOLAUS PAUL MARIA
administrator
Germania
Pagina administratorului
JAKOB KRIPP
administrator
Austria
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (70)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 8 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.68) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
15,6 K RON
Rezultat Net 2025
437,7 K RON
Total Active 2025
1,67 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 23,5 K RON 23,8 K RON 24,3 K RON 18,3 K RON 15,5 K RON 15,5 K RON 15,6 K RON
Venituri totale 23,5 K RON 23,8 K RON 28,3 K RON 18,4 K RON 727,0 K RON 15,6 K RON 728,4 K RON
Cheltuieli totale 70,9 K RON 62,9 K RON 63,5 K RON 82,0 K RON 118,2 K RON 69,4 K RON 226,2 K RON
Rezultat net −48,1 K RON −39,7 K RON −36,1 K RON −64,1 K RON 558,7 K RON −53,8 K RON 437,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,68 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,68 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,66 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,26 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate772,5 K RON (46.2%)
Active circulante898,3 K RON (53.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe30,4 K RON
Numerar867,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,51
Durata încasare (zile) 709

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3.211,2%
Marjă netă
2.798,8%
ROA
26,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,57 M RON 1,12 M RON 140,5%
2020 1,58 M RON 1,09 M RON 145,3%
2021 1,59 M RON 1,06 M RON 149,9%
2022 1,60 M RON 1,00 M RON 159,2%
2023 1,57 M RON 1,54 M RON 102,3%
2024 1,26 M RON 1,17 M RON 107,6%
2025 1,32 M RON 1,67 M RON 79,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 23,5 K RON 23,8 K RON 24,3 K RON 18,3 K RON 15,5 K RON 15,5 K RON 15,6 K RON ▲ 0,7%
Rezultat net −48,1 K RON −39,7 K RON −36,1 K RON −64,1 K RON 558,7 K RON −53,8 K RON 437,7 K RON ▲ 912,9%
Total active 1,12 M RON 1,09 M RON 1,06 M RON 1,00 M RON 1,54 M RON 1,17 M RON 1,67 M RON ▲ 42,8%
Capitaluri proprii −453,5 K RON −493,2 K RON −529,3 K RON −593,5 K RON −34,7 K RON −88,6 K RON 349,0 K RON ▲ 493,9%
Datorii totale 1,57 M RON 1,58 M RON 1,59 M RON 1,60 M RON 1,57 M RON 1,26 M RON 1,32 M RON ▲ 5,0%
Lichiditate curentă 0,04 0,04 0,04 0,03 0,42 0,25 0,68 ▲ 169,8%
Marjă netă (%) -204,44 -166,94 -148,42 -351,00 3.598,06 -346,56 2.798,80 ▲ 907,6%
Scor bonitate 19 27 27 12 50 12 68 ▲ 466,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (437,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate