Publicitate

JOVAN SRL

CUI: 13941780 J12/824/2001 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13941780
Cod înmatriculare J12/824/2001
EUID ROONRC.J12/824/2001
Data înmatriculării 2001-06-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 25 ani
Salariați (2025) 12 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, TURZII, 161, 400495

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: TURZII
Număr: 161
Cod poștal: 400495

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.668.838 RON 2.691.803 RON 2.251.254 RON 415.929 RON 440.549 RON 2.579.258 RON 1.216.413 RON 1.362.845 RON 1.614.290 RON 964.968 RON 140.073 RON 939.063 RON 0 RON 0 RON 14
2024 2.195.125 RON 2.488.258 RON 2.368.973 RON 99.662 RON 119.285 RON 2.426.703 RON 1.282.588 RON 1.144.115 RON 1.713.952 RON 712.751 RON 215.779 RON 316.925 RON 0 RON 0 RON 14
2025 3.390.144 RON 3.519.567 RON 3.170.533 RON 294.779 RON 349.034 RON 3.542.287 RON 2.472.891 RON 1.069.396 RON 2.008.732 RON 1.533.555 RON 163.660 RON 752.406 RON 0 RON 0 RON 12

Reprezentanți și administratori (1)

OGREAN VIOREL
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
3,39 M RON
Rezultat Net 2025
294,8 K RON
Total Active 2025
3,54 M RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,67 M RON 2,20 M RON 3,39 M RON
Venituri totale 2,69 M RON 2,49 M RON 3,52 M RON
Cheltuieli totale 2,25 M RON 2,37 M RON 3,17 M RON
Rezultat net 415,9 K RON 99,7 K RON 294,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,47 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,70 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,59 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,31 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,47 M RON (69.8%)
Active circulante1,07 M RON (30.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri163,7 K RON
Creanțe752,4 K RON
Numerar133,3 K RON
Alte active circulante20,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 20,71
Durata stocaj (zile) 18
Rotație creanțe (ori/an) 4,51
Durata încasare (zile) 81

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,3%
Marjă netă
8,7%
ROA
8,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 965,0 K RON 2,58 M RON 37,4%
2024 712,8 K RON 2,43 M RON 29,4%
2025 1,53 M RON 3,54 M RON 43,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,67 M RON 2,20 M RON 3,39 M RON ▲ 54,4%
Rezultat net 415,9 K RON 99,7 K RON 294,8 K RON ▲ 195,8%
Total active 2,58 M RON 2,43 M RON 3,54 M RON ▲ 46,0%
Capitaluri proprii 1,61 M RON 1,71 M RON 2,01 M RON ▲ 17,2%
Datorii totale 965,0 K RON 712,8 K RON 1,53 M RON ▲ 115,2%
Lichiditate curentă 1,41 1,61 0,70 ▼ 56,6%
Marjă netă (%) 15,58 4,54 8,70 ▲ 91,6%
Scor bonitate 77 72 73 ▲ 1,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (294,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,47 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate