Publicitate

TEHNOLOGISTIC SRL

CUI: 15294095 J12/679/2003 SRL Cluj, Sat Apahida, Comuna Apahida
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 15294095
Cod înmatriculare J12/679/2003
EUID ROONRC.J12/679/2003
Data înmatriculării 2003-03-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 23 ani
Salariați (2025) 30 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Apahida, Comuna Apahida, Constructorilor, 2

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Apahida, Comuna Apahida
Stradă: Constructorilor
Număr: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 9.705.862 RON 11.414.526 RON 11.199.630 RON 123.321 RON 214.896 RON 6.081.645 RON 1.150.587 RON 4.931.058 RON 165.004 RON 5.930.673 RON 3.889.187 RON 2.603.060 RON 46.337 RON 60.369 RON 33
2024 7.798.529 RON 7.850.796 RON 7.756.436 RON 51.527 RON 94.360 RON 5.462.787 RON 1.077.275 RON 4.385.512 RON 93.210 RON 5.455.778 RON 4.280.497 RON 1.339.678 RON 69.915 RON 156.116 RON 32
2025 7.227.813 RON 7.610.158 RON 7.743.545 RON −161.466 RON −133.387 RON 6.980.149 RON 1.728.960 RON 5.251.189 RON 1.023.788 RON 5.637.527 RON 4.278.602 RON 1.806.638 RON 381.433 RON 62.599 RON 30

Reprezentanți și administratori (1)

ALBERT GYORGY
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 11 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.93) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−161.466 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 80.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
7,23 M RON
Rezultat Net 2025
−161,5 K RON
Total Active 2025
6,98 M RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 9,71 M RON 7,80 M RON 7,23 M RON
Venituri totale 11,41 M RON 7,85 M RON 7,61 M RON
Cheltuieli totale 11,20 M RON 7,76 M RON 7,74 M RON
Rezultat net 123,3 K RON 51,5 K RON −161,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,77 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,93 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,17 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată -0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,24 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,73 M RON (24.8%)
Active circulante5,25 M RON (75.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,28 M RON
Creanțe1,81 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,69
Durata stocaj (zile) 216
Rotație creanțe (ori/an) 4,00
Durata încasare (zile) 91

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-1,9%
Marjă netă
-2,2%
ROA
-2,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 5,93 M RON 6,08 M RON 97,5%
2024 5,46 M RON 5,46 M RON 99,9%
2025 5,64 M RON 6,98 M RON 80,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 9,71 M RON 7,80 M RON 7,23 M RON ▼ 7,3%
Rezultat net 123,3 K RON 51,5 K RON −161,5 K RON ▼ 413,4%
Total active 6,08 M RON 5,46 M RON 6,98 M RON ▲ 27,8%
Capitaluri proprii 165,0 K RON 93,2 K RON 1,02 M RON ▲ 998,4%
Datorii totale 5,93 M RON 5,46 M RON 5,64 M RON ▲ 3,3%
Lichiditate curentă 0,83 0,80 0,93 ▲ 15,9%
Marjă netă (%) 1,27 0,66 -2,23 ▼ 437,9%
Scor bonitate 43 36 37 ▲ 2,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 80.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate