Publicitate

AVANTGARDE ARCHITECTURE SRL

CUI: 31065042 J12/35/2013 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31065042
Cod înmatriculare J12/35/2013
EUID ROONRC.J12/35/2013
Data înmatriculării 2013-01-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, FÂNTÂNELE, 7, 254, 400327

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: FÂNTÂNELE
Număr: 7
Apartament: 254
Cod poștal: 400327

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 29.700 RON 29.700 RON 98.925 RON −69.522 RON −69.225 RON 1.946.344 RON 1.421.797 RON 524.547 RON 1.057.596 RON 773.214 RON 510.984 RON 1.587 RON 115.534 RON 0 RON 1
2020 419.928 RON 419.928 RON 307.321 RON 108.632 RON 112.607 RON 1.898.201 RON 1.376.556 RON 521.645 RON 1.166.228 RON 578.978 RON 346.246 RON 326 RON 152.995 RON 0 RON 1
2021 205.333 RON 205.314 RON 162.836 RON 40.425 RON 42.478 RON 1.911.842 RON 1.360.474 RON 551.368 RON 1.206.653 RON 516.233 RON 260.827 RON 1.365 RON 188.956 RON 0 RON 1
2022 200.781 RON 200.781 RON 292.902 RON −94.129 RON −92.121 RON 1.612.278 RON 1.371.215 RON 241.063 RON −93.889 RON 1.704.066 RON 173.123 RON 6.414 RON 2.101 RON 0 RON 2
2023 0 RON 0 RON 119.333 RON −119.334 RON −119.333 RON 1.658.779 RON 1.368.908 RON 289.871 RON −213.223 RON 1.869.901 RON 173.123 RON 52.017 RON 2.101 RON 0 RON 1
2024 0 RON 0 RON 81.849 RON −81.849 RON −81.849 RON 1.585.066 RON 1.352.828 RON 232.238 RON −295.072 RON 1.878.037 RON 173.123 RON 16.824 RON 2.101 RON 0 RON 1
2025 0 RON 381.000 RON 74.263 RON 295.536 RON 306.737 RON 1.540.047 RON 1.266.191 RON 273.856 RON 464 RON 1.537.482 RON 243.872 RON 19.442 RON 2.101 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

DREFI RASHED
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (40)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 635 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.18) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 99.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
295,5 K RON
Total Active 2025
1,54 M RON
Scor Bonitate
36/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 36/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 29,7 K RON 419,9 K RON 205,3 K RON 200,8 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 29,7 K RON 419,9 K RON 205,3 K RON 200,8 K RON 0 RON 0 RON 381,0 K RON
Cheltuieli totale 98,9 K RON 307,3 K RON 162,8 K RON 292,9 K RON 119,3 K RON 81,8 K RON 74,3 K RON
Rezultat net −69,5 K RON 108,6 K RON 40,4 K RON −94,1 K RON −119,3 K RON −81,8 K RON 295,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −39,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,18 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,02 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,00 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,27 M RON (82.2%)
Active circulante273,9 K RON (17.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri243,9 K RON
Creanțe19,4 K RON
Numerar10,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
19,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 773,2 K RON 1,95 M RON 39,7%
2020 579,0 K RON 1,90 M RON 30,5%
2021 516,2 K RON 1,91 M RON 27,0%
2022 1,70 M RON 1,61 M RON 105,7%
2023 1,87 M RON 1,66 M RON 112,7%
2024 1,88 M RON 1,59 M RON 118,5%
2025 1,54 M RON 1,54 M RON 99,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

36
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 29,7 K RON 419,9 K RON 205,3 K RON 200,8 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −69,5 K RON 108,6 K RON 40,4 K RON −94,1 K RON −119,3 K RON −81,8 K RON 295,5 K RON ▲ 461,1%
Total active 1,95 M RON 1,90 M RON 1,91 M RON 1,61 M RON 1,66 M RON 1,59 M RON 1,54 M RON ▼ 2,8%
Capitaluri proprii 1,06 M RON 1,17 M RON 1,21 M RON −93,9 K RON −213,2 K RON −295,1 K RON 464 RON ▲ 100,2%
Datorii totale 773,2 K RON 579,0 K RON 516,2 K RON 1,70 M RON 1,87 M RON 1,88 M RON 1,54 M RON ▼ 18,1%
Lichiditate curentă 0,68 0,90 1,07 0,14 0,16 0,12 0,18 ▲ 44,0%
Marjă netă (%) -234,08 25,87 19,69 -46,88
Scor bonitate 47 83 77 12 22 22 36 ▲ 63,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (295,5 K RON).

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 99.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (36/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate