Publicitate

AURONINI FRUCT S.R.L.

CUI: 33922830 J9/262/2024 SRL Brăila, Sat Jirlău, Comuna Jirlău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33922830
Cod înmatriculare J9/262/2024
EUID ROONRC.J9/262/2024
Data înmatriculării 2024-04-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Brăila, Sat Jirlău, Comuna Jirlău, Principala, 1, 817075

Țară: România
Județ: Brăila
Localitate: Sat Jirlău, Comuna Jirlău
Stradă: Principala
Număr: 1
Cod poștal: 817075

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.346.904 RON 2.051.792 RON 1.429.920 RON 607.285 RON 621.872 RON 2.141.450 RON 1.397.807 RON 743.643 RON 1.836.352 RON 305.098 RON 3.507 RON 719.930 RON 0 RON 0 RON 7
2024 313.042 RON 398.143 RON 879.106 RON −480.963 RON −480.963 RON 1.840.489 RON 1.027.191 RON 813.298 RON 1.355.389 RON 485.100 RON 0 RON 791.244 RON 0 RON 0 RON 2
2025 23.416 RON 23.416 RON 322.324 RON −298.908 RON −298.908 RON 1.637.855 RON 857.099 RON 780.756 RON 1.056.484 RON 432.711 RON 0 RON 780.328 RON 148.660 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

BREBEANU CORINA-OANA
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Brăila, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 61 companii din județul Brăila. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−298.908 RON)
Cifra de Afaceri 2025
23,4 K RON
Rezultat Net 2025
−298,9 K RON
Total Active 2025
1,64 M RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,35 M RON 313,0 K RON 23,4 K RON
Venituri totale 2,05 M RON 398,1 K RON 23,4 K RON
Cheltuieli totale 1,43 M RON 879,1 K RON 322,3 K RON
Rezultat net 607,3 K RON −481,0 K RON −298,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −762,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,80 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,80 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,79 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate857,1 K RON (52.3%)
Active circulante780,8 K RON (47.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe780,3 K RON
Numerar428 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,03
Durata încasare (zile) 12.164

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-1.276,5%
Marjă netă
-1.276,5%
ROA
-18,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 305,1 K RON 2,14 M RON 14,3%
2024 485,1 K RON 1,84 M RON 26,4%
2025 432,7 K RON 1,64 M RON 26,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,35 M RON 313,0 K RON 23,4 K RON ▼ 92,5%
Rezultat net 607,3 K RON −481,0 K RON −298,9 K RON ▲ 37,9%
Total active 2,14 M RON 1,84 M RON 1,64 M RON ▼ 11,0%
Capitaluri proprii 1,84 M RON 1,36 M RON 1,06 M RON ▼ 22,1%
Datorii totale 305,1 K RON 485,1 K RON 432,7 K RON ▼ 10,8%
Lichiditate curentă 2,44 1,68 1,80 ▲ 7,6%
Marjă netă (%) 45,09 -153,64 -1.276,51 ▼ 730,8%
Scor bonitate 87 52 67 ▲ 28,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate