Publicitate

CONACUL SANDORIA S.R.L.

CUI: 38967689 J8/507/2018 SRL Braşov, Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38967689
Cod înmatriculare J8/507/2018
EUID ROONRC.J8/507/2018
Data înmatriculării 2018-03-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Braşov, Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu, MARE, 349, 507083, CAM. 1

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu
Stradă: MARE
Număr: 349
Cod poștal: 507083
Completare adresă: CAM. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 151.391 RON 151.391 RON 114.169 RON 33.240 RON 37.222 RON 37.218 RON 122 RON 37.096 RON 33.440 RON 3.778 RON 8.176 RON 95 RON 0 RON 0 RON 1
2020 83.452 RON 83.452 RON 63.855 RON 17.599 RON 19.597 RON 26.928 RON 122 RON 26.806 RON 23.039 RON 3.889 RON 22.786 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 43.902 RON 43.902 RON 31.457 RON 11.940 RON 12.445 RON 36.491 RON 122 RON 36.369 RON 34.979 RON 1.512 RON 35.783 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 1.487 RON −1.487 RON −1.487 RON 36.106 RON 122 RON 35.984 RON 33.492 RON 2.614 RON 35.784 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 11.592 RON 11.592 RON 8.343 RON 2.729 RON 3.249 RON 41.602 RON 122 RON 41.480 RON 36.221 RON 5.381 RON 41.280 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 41.602 RON 122 RON 41.480 RON 36.221 RON 5.381 RON 41.280 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 1.053 RON −1.053 RON −1.053 RON 41.402 RON 122 RON 41.280 RON 35.168 RON 6.234 RON 41.280 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

FAZAKAS SANDOR
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 324 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.053 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−1,1 K RON
Total Active 2025
41,4 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 151,4 K RON 83,5 K RON 43,9 K RON 0 RON 11,6 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 151,4 K RON 83,5 K RON 43,9 K RON 0 RON 11,6 K RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 114,2 K RON 63,9 K RON 31,5 K RON 1,5 K RON 8,3 K RON 0 RON 1,1 K RON
Rezultat net 33,2 K RON 17,6 K RON 11,9 K RON −1,5 K RON 2,7 K RON 0 RON −1,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −51,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,62 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,00 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 6,64 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate122 RON (0.3%)
Active circulante41,3 K RON (99.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri41,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-2,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 3,8 K RON 37,2 K RON 10,2%
2020 3,9 K RON 26,9 K RON 14,4%
2021 1,5 K RON 36,5 K RON 4,1%
2022 2,6 K RON 36,1 K RON 7,2%
2023 5,4 K RON 41,6 K RON 12,9%
2024 5,4 K RON 41,6 K RON 12,9%
2025 6,2 K RON 41,4 K RON 15,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 151,4 K RON 83,5 K RON 43,9 K RON 0 RON 11,6 K RON 0 RON 0 RON
Rezultat net 33,2 K RON 17,6 K RON 11,9 K RON −1,5 K RON 2,7 K RON 0 RON −1,1 K RON
Total active 37,2 K RON 26,9 K RON 36,5 K RON 36,1 K RON 41,6 K RON 41,6 K RON 41,4 K RON ▼ 0,5%
Capitaluri proprii 33,4 K RON 23,0 K RON 35,0 K RON 33,5 K RON 36,2 K RON 36,2 K RON 35,2 K RON ▼ 2,9%
Datorii totale 3,8 K RON 3,9 K RON 1,5 K RON 2,6 K RON 5,4 K RON 5,4 K RON 6,2 K RON ▲ 15,9%
Lichiditate curentă 9,82 6,89 24,05 13,77 7,71 7,71 6,62 ▼ 14,1%
Marjă netă (%) 21,96 21,09 27,20 23,54
Scor bonitate 87 80 87 60 87 67 60 ▼ 10,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (6.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate