Publicitate

VAŞVARI TRANSLOGISTIC S.R.L.

CUI: 34906263 J8/1375/2015 SRL Braşov, Municipiul Braşov
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 34906263
Cod înmatriculare J8/1375/2015
EUID ROONRC.J8/1375/2015
Data înmatriculării 2015-08-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Braşov, Municipiul Braşov, SIMERIA, 4, 11, C, 5, 500251

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Municipiul Braşov
Stradă: SIMERIA
Număr: 4
Bloc: 11
Scară: C
Apartament: 5
Cod poștal: 500251

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 226.726 RON 226.726 RON 196.468 RON 28.107 RON 30.258 RON 73.120 RON 6.599 RON 66.521 RON 60.912 RON 14.525 RON 34 RON 384 RON 0 RON 2.317 RON 1
2024 364.766 RON 365.573 RON 246.476 RON 114.104 RON 119.097 RON 130.600 RON 5.032 RON 125.568 RON 114.344 RON 18.164 RON 0 RON 16.138 RON 0 RON 1.908 RON 1
2025 284.566 RON 284.566 RON 279.606 RON 2.180 RON 4.960 RON 143.470 RON 4.283 RON 139.187 RON 2.420 RON 144.648 RON 1.339 RON 11.854 RON 0 RON 3.598 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VAŞVARI REMUS FLORIN
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,197 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.96) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 100.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
284,6 K RON
Rezultat Net 2025
2,2 K RON
Total Active 2025
143,5 K RON
Scor Bonitate
36/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 36/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 226,7 K RON 364,8 K RON 284,6 K RON
Venituri totale 226,7 K RON 365,6 K RON 284,6 K RON
Cheltuieli totale 196,5 K RON 246,5 K RON 279,6 K RON
Rezultat net 28,1 K RON 114,1 K RON 2,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 349,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,96 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,95 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,87 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 0,99 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,3 K RON (3%)
Active circulante139,2 K RON (97%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,3 K RON
Creanțe11,9 K RON
Numerar126,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 212,52
Durata stocaj (zile) 2
Rotație creanțe (ori/an) 24,01
Durata încasare (zile) 15

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,7%
Marjă netă
0,8%
ROA
1,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 14,5 K RON 73,1 K RON 19,9%
2024 18,2 K RON 130,6 K RON 13,9%
2025 144,6 K RON 143,5 K RON 100,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

36
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 226,7 K RON 364,8 K RON 284,6 K RON ▼ 22,0%
Rezultat net 28,1 K RON 114,1 K RON 2,2 K RON ▼ 98,1%
Total active 73,1 K RON 130,6 K RON 143,5 K RON ▲ 9,9%
Capitaluri proprii 60,9 K RON 114,3 K RON 2,4 K RON ▼ 97,9%
Datorii totale 14,5 K RON 18,2 K RON 144,6 K RON ▲ 696,3%
Lichiditate curentă 4,58 6,91 0,96 ▼ 86,1%
Marjă netă (%) 12,40 31,28 0,77 ▼ 97,5%
Scor bonitate 87 100 36 ▼ 64,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,2 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 349,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 100.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (36/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate