CAROM PACK SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, GĂRII, 28, B, 22, 500218
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.112.892 RON | 1.112.892 RON | 890.929 RON | 210.834 RON | 221.963 RON | 429.169 RON | 0 RON | 429.169 RON | 211.074 RON | 218.095 RON | 332 RON | 427.388 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 725.537 RON | 725.537 RON | 700.813 RON | 18.005 RON | 24.724 RON | 377.274 RON | 0 RON | 377.274 RON | 18.245 RON | 359.029 RON | 744 RON | 248.047 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 642.688 RON | 642.688 RON | 629.826 RON | 7.201 RON | 12.862 RON | 338.247 RON | 0 RON | 338.247 RON | 25.446 RON | 312.801 RON | 744 RON | 312.748 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 757.421 RON | 757.421 RON | 749.934 RON | 1.049 RON | 7.487 RON | 290.646 RON | 0 RON | 290.646 RON | 26.495 RON | 264.151 RON | 744 RON | 229.695 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 540.349 RON | 540.349 RON | 540.017 RON | −4.530 RON | 332 RON | 186.123 RON | 0 RON | 186.123 RON | 21.965 RON | 164.158 RON | 744 RON | 173.630 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 446.444 RON | 446.493 RON | 382.713 RON | 55.389 RON | 63.780 RON | 111.234 RON | 0 RON | 111.234 RON | 77.354 RON | 33.880 RON | 0 RON | 13.521 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 354.904 RON | 355.156 RON | 329.522 RON | 20.687 RON | 25.634 RON | 136.727 RON | 0 RON | 136.727 RON | 20.927 RON | 115.800 RON | 0 RON | 48.703 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 518 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Grad ridicat de îndatorare: 84.7% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,11 M RON | 725,5 K RON | 642,7 K RON | 757,4 K RON | 540,3 K RON | 446,4 K RON | 354,9 K RON |
| Venituri totale | 1,11 M RON | 725,5 K RON | 642,7 K RON | 757,4 K RON | 540,3 K RON | 446,5 K RON | 355,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 890,9 K RON | 700,8 K RON | 629,8 K RON | 749,9 K RON | 540,0 K RON | 382,7 K RON | 329,5 K RON |
| Rezultat net | 210,8 K RON | 18,0 K RON | 7,2 K RON | 1,0 K RON | −4,5 K RON | 55,4 K RON | 20,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 235,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,18 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,18 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,18 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,29 |
| Durata încasare (zile) | 50 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 218,1 K RON | 429,2 K RON | 50,8% |
| 2020 | 359,0 K RON | 377,3 K RON | 95,2% |
| 2021 | 312,8 K RON | 338,2 K RON | 92,5% |
| 2022 | 264,2 K RON | 290,6 K RON | 90,9% |
| 2023 | 164,2 K RON | 186,1 K RON | 88,2% |
| 2024 | 33,9 K RON | 111,2 K RON | 30,5% |
| 2025 | 115,8 K RON | 136,7 K RON | 84,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,11 M RON | 725,5 K RON | 642,7 K RON | 757,4 K RON | 540,3 K RON | 446,4 K RON | 354,9 K RON | ▼ 20,5% |
| Rezultat net | 210,8 K RON | 18,0 K RON | 7,2 K RON | 1,0 K RON | −4,5 K RON | 55,4 K RON | 20,7 K RON | ▼ 62,7% |
| Total active | 429,2 K RON | 377,3 K RON | 338,2 K RON | 290,6 K RON | 186,1 K RON | 111,2 K RON | 136,7 K RON | ▲ 22,9% |
| Capitaluri proprii | 211,1 K RON | 18,2 K RON | 25,4 K RON | 26,5 K RON | 22,0 K RON | 77,4 K RON | 20,9 K RON | ▼ 72,9% |
| Datorii totale | 218,1 K RON | 359,0 K RON | 312,8 K RON | 264,2 K RON | 164,2 K RON | 33,9 K RON | 115,8 K RON | ▲ 241,8% |
| Lichiditate curentă | 1,97 | 1,05 | 1,08 | 1,10 | 1,13 | 3,28 | 1,18 | ▼ 64,0% |
| Marjă netă (%) | 18,94 | 2,48 | 1,12 | 0,14 | -0,84 | 12,41 | 5,83 | ▼ 53,0% |
| Scor bonitate | 77 | 43 | 50 | 58 | 44 | 95 | 55 | ▼ 42,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Grad de îndatorare de 84.7% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.