MOIRA MAX S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Botoşani, Municipiul Botoşani, NAŢIONALĂ, 55, 710005, spaţiul C2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 932.259 RON | 1.112.619 RON | 947.531 RON | 154.855 RON | 165.088 RON | 945.621 RON | 63.936 RON | 881.685 RON | 322.829 RON | 663.768 RON | 958.636 RON | −94.992 RON | 200 RON | 41.176 RON | 24 |
| 2024 | 2.526.619 RON | 2.548.674 RON | 2.346.790 RON | 169.563 RON | 201.884 RON | 1.418.600 RON | 120.808 RON | 1.297.792 RON | 492.392 RON | 967.384 RON | 979.428 RON | 289.341 RON | 0 RON | 41.176 RON | 16 |
| 2025 | 1.431.960 RON | 1.457.596 RON | 1.439.472 RON | 7.803 RON | 18.124 RON | 1.535.247 RON | 107.771 RON | 1.427.476 RON | 500.195 RON | 1.076.182 RON | 1.135.966 RON | 284.790 RON | 0 RON | 41.130 RON | 10 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (35)
- 2219 Fabricarea altor produse din cauciuc
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 2811 Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.)
- 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 2830 Fabricarea masinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
- 2849 Fabricarea altor maşini-unelte n.c.a.
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 3900 Activități și servicii de decontaminare
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4677 Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Lideri din domeniu
Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 210 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 932,3 K RON | 2,53 M RON | 1,43 M RON |
| Venituri totale | 1,11 M RON | 2,55 M RON | 1,46 M RON |
| Cheltuieli totale | 947,5 K RON | 2,35 M RON | 1,44 M RON |
| Rezultat net | 154,9 K RON | 169,6 K RON | 7,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,13 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,27 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,43 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,26 |
| Durata stocaj (zile) | 290 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,03 |
| Durata încasare (zile) | 73 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 663,8 K RON | 945,6 K RON | 70,2% |
| 2024 | 967,4 K RON | 1,42 M RON | 68,2% |
| 2025 | 1,08 M RON | 1,54 M RON | 70,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 932,3 K RON | 2,53 M RON | 1,43 M RON | ▼ 43,3% |
| Rezultat net | 154,9 K RON | 169,6 K RON | 7,8 K RON | ▼ 95,4% |
| Total active | 945,6 K RON | 1,42 M RON | 1,54 M RON | ▲ 8,2% |
| Capitaluri proprii | 322,8 K RON | 492,4 K RON | 500,2 K RON | ▲ 1,6% |
| Datorii totale | 663,8 K RON | 967,4 K RON | 1,08 M RON | ▲ 11,2% |
| Lichiditate curentă | 1,33 | 1,34 | 1,33 | ▼ 1,1% |
| Marjă netă (%) | 16,61 | 6,71 | 0,54 | ▼ 92,0% |
| Scor bonitate | 72 | 80 | 55 | ▼ 31,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,13 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.