CONQUER SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, FELIX, 50, 417495
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.053.489 RON | 2.202.815 RON | 2.142.269 RON | 39.533 RON | 60.546 RON | 1.959.189 RON | 1.143.847 RON | 815.342 RON | 48.311 RON | 1.910.878 RON | 539.836 RON | 258.045 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2020 | 2.167.733 RON | 2.310.194 RON | 2.192.047 RON | 95.892 RON | 118.147 RON | 2.523.433 RON | 1.402.965 RON | 1.120.468 RON | 138.286 RON | 2.095.094 RON | 351.035 RON | 372.826 RON | 290.053 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 2.206.187 RON | 2.569.812 RON | 2.401.847 RON | 146.766 RON | 167.965 RON | 2.619.291 RON | 1.741.920 RON | 877.371 RON | 285.052 RON | 2.334.239 RON | 531.853 RON | 334.258 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2022 | 2.085.987 RON | 2.283.371 RON | 2.134.390 RON | 129.662 RON | 148.981 RON | 2.621.840 RON | 1.607.171 RON | 1.014.669 RON | 372.194 RON | 2.249.646 RON | 510.406 RON | 369.495 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.428.296 RON | 1.438.180 RON | 1.364.150 RON | 61.809 RON | 74.030 RON | 2.851.227 RON | 1.778.762 RON | 1.072.465 RON | 404.932 RON | 2.506.315 RON | 646.993 RON | 383.995 RON | 0 RON | 60.020 RON | 3 |
| 2024 | 450.682 RON | 500.696 RON | 490.751 RON | 6.268 RON | 9.945 RON | 2.498.982 RON | 1.543.438 RON | 955.544 RON | 289.564 RON | 2.209.418 RON | 640.828 RON | 312.275 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8010 Activităţi de protecţie şi gardă
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9602 Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.43) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 88.4% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,05 M RON | 2,17 M RON | 2,21 M RON | 2,09 M RON | 1,43 M RON | 450,7 K RON |
| Venituri totale | 2,20 M RON | 2,31 M RON | 2,57 M RON | 2,28 M RON | 1,44 M RON | 500,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,14 M RON | 2,19 M RON | 2,40 M RON | 2,13 M RON | 1,36 M RON | 490,8 K RON |
| Rezultat net | 39,5 K RON | 95,9 K RON | 146,8 K RON | 129,7 K RON | 61,8 K RON | 6,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 696,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,43 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,14 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,70 |
| Durata stocaj (zile) | 519 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,44 |
| Durata încasare (zile) | 253 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,91 M RON | 1,96 M RON | 97,5% |
| 2020 | 2,10 M RON | 2,52 M RON | 83,0% |
| 2021 | 2,33 M RON | 2,62 M RON | 89,1% |
| 2022 | 2,25 M RON | 2,62 M RON | 85,8% |
| 2023 | 2,51 M RON | 2,85 M RON | 87,9% |
| 2024 | 2,21 M RON | 2,50 M RON | 88,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,05 M RON | 2,17 M RON | 2,21 M RON | 2,09 M RON | 1,43 M RON | 450,7 K RON | ▼ 68,4% |
| Rezultat net | 39,5 K RON | 95,9 K RON | 146,8 K RON | 129,7 K RON | 61,8 K RON | 6,3 K RON | ▼ 89,9% |
| Total active | 1,96 M RON | 2,52 M RON | 2,62 M RON | 2,62 M RON | 2,85 M RON | 2,50 M RON | ▼ 12,4% |
| Capitaluri proprii | 48,3 K RON | 138,3 K RON | 285,1 K RON | 372,2 K RON | 404,9 K RON | 289,6 K RON | ▼ 28,5% |
| Datorii totale | 1,91 M RON | 2,10 M RON | 2,33 M RON | 2,25 M RON | 2,51 M RON | 2,21 M RON | ▼ 11,8% |
| Lichiditate curentă | 0,43 | 0,53 | 0,38 | 0,45 | 0,43 | 0,43 | ▲ 1,1% |
| Marjă netă (%) | 1,93 | 4,42 | 6,65 | 6,22 | 4,33 | 1,39 | ▼ 67,9% |
| Scor bonitate | 38 | 56 | 50 | 50 | 38 | 45 | ▲ 18,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (6,3 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 696,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 88.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.