Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MORPHEUS ZONE S.R.L.

CUI: 48649917 J52/744/2023 SRL Giurgiu, Municipiul Giurgiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48649917
Cod înmatriculare J52/744/2023
EUID ROONRC.J52/744/2023
Data înmatriculării 2023-08-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Municipiul Giurgiu, TRANDAFIRILOR, 31, 80263

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Municipiul Giurgiu
Stradă: TRANDAFIRILOR
Număr: 31
Cod poștal: 80263

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 54.122 RON 54.122 RON 75.140 RON −21.559 RON −21.018 RON 73.517 RON 65.190 RON 8.327 RON −21.359 RON 94.876 RON 288 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2024 367.095 RON 367.095 RON 208.378 RON 152.652 RON 158.717 RON 145.634 RON 31.008 RON 114.626 RON 131.293 RON 14.341 RON 77 RON 37.571 RON 0 RON 0 RON 2
2025 202.999 RON 202.999 RON 245.319 RON −44.350 RON −42.320 RON 118.565 RON 4.351 RON 114.214 RON 86.943 RON 31.622 RON 0 RON 58.127 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

CRUŞMAC ALEXANDRU-CRISTIAN
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 99 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−44.350 RON)
Cifra de Afaceri 2025
203,0 K RON
Rezultat Net 2025
−44,4 K RON
Total Active 2025
118,6 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 54,1 K RON 367,1 K RON 203,0 K RON
Venituri totale 54,1 K RON 367,1 K RON 203,0 K RON
Cheltuieli totale 75,1 K RON 208,4 K RON 245,3 K RON
Rezultat net −21,6 K RON 152,7 K RON −44,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 356,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,61 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,61 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,77 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,75 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,4 K RON (3.7%)
Active circulante114,2 K RON (96.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe58,1 K RON
Numerar56,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,49
Durata încasare (zile) 105

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-20,9%
Marjă netă
-21,9%
ROA
-37,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 94,9 K RON 73,5 K RON 129,1%
2024 14,3 K RON 145,6 K RON 9,9%
2025 31,6 K RON 118,6 K RON 26,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 54,1 K RON 367,1 K RON 203,0 K RON ▼ 44,7%
Rezultat net −21,6 K RON 152,7 K RON −44,4 K RON ▼ 129,1%
Total active 73,5 K RON 145,6 K RON 118,6 K RON ▼ 18,6%
Capitaluri proprii −21,4 K RON 131,3 K RON 86,9 K RON ▼ 33,8%
Datorii totale 94,9 K RON 14,3 K RON 31,6 K RON ▲ 120,5%
Lichiditate curentă 0,09 7,99 3,61 ▼ 54,8%
Marjă netă (%) -39,83 41,58 -21,85 ▼ 152,5%
Scor bonitate 19 100 57 ▼ 43,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (3.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 356,9 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.