VELENCE SPORT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, GRĂDINARILOR, 16, 410559
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 105.267 RON | 128.937 RON | −23.712 RON | −23.670 RON | 808.720 RON | 103.863 RON | 704.857 RON | 684.627 RON | 124.093 RON | 250 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 1.126.682 RON | 1.100.806 RON | 22.488 RON | 25.876 RON | 1.285.031 RON | 1.098.344 RON | 186.687 RON | 1.228.105 RON | 56.926 RON | 0 RON | 181.886 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 577.105 RON | 683.923 RON | −106.818 RON | −106.818 RON | 1.981.485 RON | 1.675.391 RON | 306.094 RON | 1.642.687 RON | 338.798 RON | 0 RON | 292.568 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 858.430 RON | 855.721 RON | 2.582 RON | 2.709 RON | 2.891.612 RON | 2.449.821 RON | 441.791 RON | 1.675.639 RON | 1.215.973 RON | 0 RON | 439.109 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Raport Economico-Financiar
2021–20241. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.36) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 105,3 K RON | 1,13 M RON | 577,1 K RON | 858,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 128,9 K RON | 1,10 M RON | 683,9 K RON | 855,7 K RON |
| Rezultat net | −23,7 K RON | 22,5 K RON | −106,8 K RON | 2,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,36 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,36 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 124,1 K RON | 808,7 K RON | 15,3% |
| 2022 | 56,9 K RON | 1,29 M RON | 4,4% |
| 2023 | 338,8 K RON | 1,98 M RON | 17,1% |
| 2024 | 1,22 M RON | 2,89 M RON | 42,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −23,7 K RON | 22,5 K RON | −106,8 K RON | 2,6 K RON | ▲ 102,4% |
| Total active | 808,7 K RON | 1,29 M RON | 1,98 M RON | 2,89 M RON | ▲ 45,9% |
| Capitaluri proprii | 684,6 K RON | 1,23 M RON | 1,64 M RON | 1,68 M RON | ▲ 2,0% |
| Datorii totale | 124,1 K RON | 56,9 K RON | 338,8 K RON | 1,22 M RON | ▲ 258,9% |
| Lichiditate curentă | 5,68 | 3,28 | 0,90 | 0,36 | ▼ 59,8% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 67 | 43 | 45 | ▲ 4,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (2,6 K RON).
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2024.