AIDA & MĂDĂ DISTRIBUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Sat Aprozi, Oraş Budeşti, Irisului, 17A, 915101
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 502 RON | 502 RON | 431 RON | 56 RON | 71 RON | 6.857 RON | 122 RON | 6.735 RON | 257 RON | 6.600 RON | 10.743 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 23.509 RON | 23.509 RON | 0 RON | 22.803 RON | 23.509 RON | 109.568 RON | 122 RON | 109.446 RON | 23.059 RON | 86.509 RON | 113.729 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 92.899 RON | 92.899 RON | 67.561 RON | 22.691 RON | 25.338 RON | 137.334 RON | 122 RON | 137.212 RON | 26.514 RON | 110.820 RON | 123.735 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 75.096 RON | 75.096 RON | 44.434 RON | 26.001 RON | 30.662 RON | 193.667 RON | 0 RON | 193.667 RON | 52.515 RON | 141.152 RON | 189.088 RON | 66 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 54.418 RON | 54.418 RON | 42.988 RON | 9.601 RON | 11.430 RON | 258.494 RON | 3.066 RON | 255.428 RON | 62.116 RON | 196.378 RON | 237.739 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 89.931 RON | 89.931 RON | 72.342 RON | 14.775 RON | 17.589 RON | 279.943 RON | 0 RON | 279.943 RON | 76.891 RON | 203.052 RON | 272.215 RON | 5.269 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 967 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 502 RON | 23,5 K RON | 92,9 K RON | 75,1 K RON | 54,4 K RON | 89,9 K RON |
| Venituri totale | 502 RON | 23,5 K RON | 92,9 K RON | 75,1 K RON | 54,4 K RON | 89,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 431 RON | 0 RON | 67,6 K RON | 44,4 K RON | 43,0 K RON | 72,3 K RON |
| Rezultat net | 56 RON | 22,8 K RON | 22,7 K RON | 26,0 K RON | 9,6 K RON | 14,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 108,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,04 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,33 |
| Durata stocaj (zile) | 1.105 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 17,07 |
| Durata încasare (zile) | 21 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 6,6 K RON | 6,9 K RON | 96,3% |
| 2021 | 86,5 K RON | 109,6 K RON | 79,0% |
| 2022 | 110,8 K RON | 137,3 K RON | 80,7% |
| 2023 | 141,2 K RON | 193,7 K RON | 72,9% |
| 2024 | 196,4 K RON | 258,5 K RON | 76,0% |
| 2025 | 203,1 K RON | 279,9 K RON | 72,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 502 RON | 23,5 K RON | 92,9 K RON | 75,1 K RON | 54,4 K RON | 89,9 K RON | ▲ 65,3% |
| Rezultat net | 56 RON | 22,8 K RON | 22,7 K RON | 26,0 K RON | 9,6 K RON | 14,8 K RON | ▲ 53,9% |
| Total active | 6,9 K RON | 109,6 K RON | 137,3 K RON | 193,7 K RON | 258,5 K RON | 279,9 K RON | ▲ 8,3% |
| Capitaluri proprii | 257 RON | 23,1 K RON | 26,5 K RON | 52,5 K RON | 62,1 K RON | 76,9 K RON | ▲ 23,8% |
| Datorii totale | 6,6 K RON | 86,5 K RON | 110,8 K RON | 141,2 K RON | 196,4 K RON | 203,1 K RON | ▲ 3,4% |
| Lichiditate curentă | 1,02 | 1,27 | 1,24 | 1,37 | 1,30 | 1,38 | ▲ 6,0% |
| Marjă netă (%) | 11,16 | 97,00 | 24,43 | 34,62 | 17,64 | 16,43 | ▼ 6,9% |
| Scor bonitate | 60 | 80 | 67 | 75 | 60 | 80 | ▲ 33,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (14,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 108,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.