AMV TECHNOLOGY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Învăţătorului, 2, 917280, CP 917280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 89.411 RON | 89.411 RON | 58.043 RON | 29.600 RON | 31.368 RON | 32.716 RON | 1.935 RON | 30.781 RON | 29.800 RON | 2.916 RON | 1.005 RON | 25.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 148.982 RON | 148.982 RON | 116.169 RON | 25.315 RON | 32.813 RON | 58.719 RON | 3.200 RON | 55.519 RON | 27.941 RON | 30.778 RON | 1.005 RON | 5.594 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 230.877 RON | 230.877 RON | 206.762 RON | 19.947 RON | 24.115 RON | 62.047 RON | 1.000 RON | 61.047 RON | 47.888 RON | 14.159 RON | 4.101 RON | 25.056 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 210.550 RON | 210.585 RON | 168.377 RON | 35.230 RON | 42.208 RON | 81.507 RON | 0 RON | 81.507 RON | 66.576 RON | 14.931 RON | 4.101 RON | 28.853 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (77)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7729 Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8560 Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
- 8899 Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
- 9700 Activități ale gospodăriilor private în calitate de angajator de personal casnic
Lideri din domeniu
Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 382 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 89,4 K RON | 149,0 K RON | 230,9 K RON | 210,6 K RON |
| Venituri totale | 89,4 K RON | 149,0 K RON | 230,9 K RON | 210,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 58,0 K RON | 116,2 K RON | 206,8 K RON | 168,4 K RON |
| Rezultat net | 29,6 K RON | 25,3 K RON | 19,9 K RON | 35,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 281,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,46 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,18 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,25 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,46 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 51,34 |
| Durata stocaj (zile) | 7 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,30 |
| Durata încasare (zile) | 50 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2,9 K RON | 32,7 K RON | 8,9% |
| 2023 | 30,8 K RON | 58,7 K RON | 52,4% |
| 2024 | 14,2 K RON | 62,0 K RON | 22,8% |
| 2025 | 14,9 K RON | 81,5 K RON | 18,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 89,4 K RON | 149,0 K RON | 230,9 K RON | 210,6 K RON | ▼ 8,8% |
| Rezultat net | 29,6 K RON | 25,3 K RON | 19,9 K RON | 35,2 K RON | ▲ 76,6% |
| Total active | 32,7 K RON | 58,7 K RON | 62,0 K RON | 81,5 K RON | ▲ 31,4% |
| Capitaluri proprii | 29,8 K RON | 27,9 K RON | 47,9 K RON | 66,6 K RON | ▲ 39,0% |
| Datorii totale | 2,9 K RON | 30,8 K RON | 14,2 K RON | 14,9 K RON | ▲ 5,5% |
| Lichiditate curentă | 10,56 | 1,80 | 4,31 | 5,46 | ▲ 26,6% |
| Marjă netă (%) | 33,11 | 16,99 | 8,64 | 16,73 | ▲ 93,6% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.46), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 281,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.