Publicitate

AGROVET CONCEPT SRL

CUI: 31091033 J4/38/2013 SRL Bacău, Sat Dealu Morii, Comuna Dealu Morii
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31091033
Cod înmatriculare J4/38/2013
EUID ROONRC.J4/38/2013
Data înmatriculării 2013-01-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani

Adresă

România, Bacău, Sat Dealu Morii, Comuna Dealu Morii, DEALU MORII, 166, 607140

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Sat Dealu Morii, Comuna Dealu Morii
Stradă: DEALU MORII
Număr: 166
Cod poștal: 607140

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 43.614 RON 84.855 RON 156.287 RON −72.571 RON −71.432 RON 375.408 RON 152.791 RON 222.617 RON −63.714 RON 439.122 RON 202.014 RON 19.534 RON 0 RON 0 RON 0
2020 8.845 RON 317.049 RON 123.837 RON 191.437 RON 193.212 RON 495.706 RON 90.671 RON 405.035 RON 127.723 RON 367.983 RON 387.388 RON 17.129 RON 0 RON 0 RON 0
2021 48.626 RON 73.134 RON 69.625 RON 2.050 RON 3.509 RON 377.119 RON 48.966 RON 328.153 RON 129.774 RON 247.345 RON 273.789 RON 17.109 RON 0 RON 0 RON 0
2022 98.099 RON 113.492 RON 52.725 RON 57.543 RON 60.767 RON 342.820 RON 44.982 RON 297.838 RON 187.317 RON 155.503 RON 268.044 RON 11.177 RON 0 RON 0 RON 0
2023 153.216 RON 153.216 RON 54.763 RON 82.701 RON 98.453 RON 426.345 RON −1.190 RON 427.535 RON 243.698 RON 182.647 RON 270.723 RON 44.320 RON 0 RON 0 RON 0
2024 142.200 RON 142.200 RON 46.886 RON 84.546 RON 95.314 RON 493.444 RON 15.450 RON 477.994 RON 421.282 RON 72.162 RON 348.784 RON 20.581 RON 0 RON 0 RON 0
2025 145.895 RON 145.895 RON 133.359 RON 10.077 RON 12.536 RON 431.617 RON 158.652 RON 272.965 RON 333.589 RON 98.028 RON 115.889 RON 33.361 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

ILIE GHEORGHIŢĂ
administrator si reprezentant
Bacău, România
Pagina administratorului
ILIE FLORIN
administrator si reprezentant
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 111 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
145,9 K RON
Rezultat Net 2025
10,1 K RON
Total Active 2025
431,6 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 43,6 K RON 8,8 K RON 48,6 K RON 98,1 K RON 153,2 K RON 142,2 K RON 145,9 K RON
Venituri totale 84,9 K RON 317,0 K RON 73,1 K RON 113,5 K RON 153,2 K RON 142,2 K RON 145,9 K RON
Cheltuieli totale 156,3 K RON 123,8 K RON 69,6 K RON 52,7 K RON 54,8 K RON 46,9 K RON 133,4 K RON
Rezultat net −72,6 K RON 191,4 K RON 2,1 K RON 57,5 K RON 82,7 K RON 84,5 K RON 10,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 188,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,78 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,60 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,26 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,40 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate158,7 K RON (36.8%)
Active circulante273,0 K RON (63.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri115,9 K RON
Creanțe33,4 K RON
Numerar123,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,26
Durata stocaj (zile) 290
Rotație creanțe (ori/an) 4,37
Durata încasare (zile) 84

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,6%
Marjă netă
6,9%
ROA
2,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 439,1 K RON 375,4 K RON 117,0%
2020 368,0 K RON 495,7 K RON 74,2%
2021 247,3 K RON 377,1 K RON 65,6%
2022 155,5 K RON 342,8 K RON 45,4%
2023 182,6 K RON 426,3 K RON 42,8%
2024 72,2 K RON 493,4 K RON 14,6%
2025 98,0 K RON 431,6 K RON 22,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 43,6 K RON 8,8 K RON 48,6 K RON 98,1 K RON 153,2 K RON 142,2 K RON 145,9 K RON ▲ 2,6%
Rezultat net −72,6 K RON 191,4 K RON 2,1 K RON 57,5 K RON 82,7 K RON 84,5 K RON 10,1 K RON ▼ 88,1%
Total active 375,4 K RON 495,7 K RON 377,1 K RON 342,8 K RON 426,3 K RON 493,4 K RON 431,6 K RON ▼ 12,5%
Capitaluri proprii −63,7 K RON 127,7 K RON 129,8 K RON 187,3 K RON 243,7 K RON 421,3 K RON 333,6 K RON ▼ 20,8%
Datorii totale 439,1 K RON 368,0 K RON 247,3 K RON 155,5 K RON 182,6 K RON 72,2 K RON 98,0 K RON ▲ 35,8%
Lichiditate curentă 0,51 1,10 1,33 1,92 2,34 6,62 2,78 ▼ 58,0%
Marjă netă (%) -166,39 2.164,35 4,22 58,66 53,98 59,46 6,91 ▼ 88,4%
Scor bonitate 24 75 70 95 100 95 75 ▼ 21,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.78), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 188,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate