Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EMEDEZ TRADING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, MORARILOR, 4D, K2, 1, 2, PARTER, SPATIUL COMERCIAL NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.109.323 RON | 3.109.373 RON | 2.948.562 RON | 129.713 RON | 160.811 RON | 1.736.999 RON | 653.301 RON | 1.083.698 RON | 189.401 RON | 1.630.331 RON | 730.620 RON | 430.033 RON | 0 RON | 82.733 RON | 4 |
| 2020 | 2.925.600 RON | 2.952.058 RON | 2.833.174 RON | 91.200 RON | 118.884 RON | 2.320.193 RON | 612.974 RON | 1.707.219 RON | 279.577 RON | 2.058.411 RON | 841.104 RON | 1.034.088 RON | 0 RON | 17.795 RON | 4 |
| 2021 | 3.782.676 RON | 3.786.198 RON | 3.676.492 RON | 72.507 RON | 109.706 RON | 2.744.915 RON | 571.079 RON | 2.173.836 RON | 110.257 RON | 2.664.705 RON | 1.263.444 RON | 957.032 RON | 0 RON | 30.047 RON | 4 |
| 2022 | 4.311.213 RON | 4.316.612 RON | 4.246.266 RON | 32.739 RON | 70.346 RON | 2.042.979 RON | 536.044 RON | 1.506.935 RON | 173.787 RON | 1.938.935 RON | 941.580 RON | 671.482 RON | 0 RON | 69.743 RON | 4 |
| 2023 | 1.793.893 RON | 1.838.843 RON | 1.764.352 RON | 56.060 RON | 74.491 RON | 2.187.867 RON | 555.663 RON | 1.632.204 RON | 229.847 RON | 1.958.020 RON | 1.079.667 RON | 500.474 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.822.186 RON | 1.825.692 RON | 1.622.331 RON | 148.715 RON | 203.361 RON | 1.772.658 RON | 463.380 RON | 1.309.278 RON | 378.563 RON | 1.394.095 RON | 1.109.730 RON | 184.090 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 525.900 RON | 1.802.531 RON | 1.655.569 RON | 124.354 RON | 146.962 RON | 2.101.603 RON | 126.000 RON | 1.975.603 RON | 502.917 RON | 1.598.686 RON | 1.039.993 RON | 94.126 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4649 — Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Top format din 676 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,11 M RON | 2,93 M RON | 3,78 M RON | 4,31 M RON | 1,79 M RON | 1,82 M RON | 525,9 K RON |
| Venituri totale | 3,11 M RON | 2,95 M RON | 3,79 M RON | 4,32 M RON | 1,84 M RON | 1,83 M RON | 1,80 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,95 M RON | 2,83 M RON | 3,68 M RON | 4,25 M RON | 1,76 M RON | 1,62 M RON | 1,66 M RON |
| Rezultat net | 129,7 K RON | 91,2 K RON | 72,5 K RON | 32,7 K RON | 56,1 K RON | 148,7 K RON | 124,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 903,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,24 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,59 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,51 |
| Durata stocaj (zile) | 722 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,59 |
| Durata încasare (zile) | 65 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,63 M RON | 1,74 M RON | 93,9% |
| 2020 | 2,06 M RON | 2,32 M RON | 88,7% |
| 2021 | 2,66 M RON | 2,74 M RON | 97,1% |
| 2022 | 1,94 M RON | 2,04 M RON | 94,9% |
| 2023 | 1,96 M RON | 2,19 M RON | 89,5% |
| 2024 | 1,39 M RON | 1,77 M RON | 78,6% |
| 2025 | 1,60 M RON | 2,10 M RON | 76,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,11 M RON | 2,93 M RON | 3,78 M RON | 4,31 M RON | 1,79 M RON | 1,82 M RON | 525,9 K RON | ▼ 71,1% |
| Rezultat net | 129,7 K RON | 91,2 K RON | 72,5 K RON | 32,7 K RON | 56,1 K RON | 148,7 K RON | 124,4 K RON | ▼ 16,4% |
| Total active | 1,74 M RON | 2,32 M RON | 2,74 M RON | 2,04 M RON | 2,19 M RON | 1,77 M RON | 2,10 M RON | ▲ 18,6% |
| Capitaluri proprii | 189,4 K RON | 279,6 K RON | 110,3 K RON | 173,8 K RON | 229,8 K RON | 378,6 K RON | 502,9 K RON | ▲ 32,8% |
| Datorii totale | 1,63 M RON | 2,06 M RON | 2,66 M RON | 1,94 M RON | 1,96 M RON | 1,39 M RON | 1,60 M RON | ▲ 14,7% |
| Lichiditate curentă | 0,66 | 0,83 | 0,82 | 0,78 | 0,83 | 0,94 | 1,24 | ▲ 31,6% |
| Marjă netă (%) | 4,17 | 3,12 | 1,92 | 0,76 | 3,13 | 8,16 | 23,65 | ▲ 189,8% |
| Scor bonitate | 50 | 50 | 43 | 43 | 58 | 63 | 67 | ▲ 6,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (124,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 903,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.