Publicitate

INDRA - MEDCART SRL

CUI: 13990279 J40/6093/2001 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13990279
Cod înmatriculare J40/6093/2001
EUID ROONRC.J40/6093/2001
Data înmatriculării 2001-06-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 25 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Str. Straduintei, 2, O4, 3, 7, 111, 0, 4

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: Str. Straduintei
Număr: 2
Bloc: O4
Scară: 3
Etaj: 7
Apartament: 111
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 543.671 RON 546.077 RON 480.753 RON 49.019 RON 65.324 RON 188.580 RON 0 RON 188.580 RON 65.020 RON 123.560 RON 31.016 RON 48.123 RON 0 RON 0 RON 1
2020 639.397 RON 659.599 RON 623.785 RON 24.924 RON 35.814 RON 186.739 RON 0 RON 186.739 RON 89.944 RON 96.795 RON 20.164 RON 41.583 RON 0 RON 0 RON 1
2021 832.807 RON 836.404 RON 803.846 RON 25.216 RON 32.558 RON 254.616 RON 0 RON 254.616 RON 115.160 RON 139.456 RON 40.622 RON 48.733 RON 0 RON 0 RON 1
2022 971.967 RON 976.920 RON 996.409 RON −27.755 RON −19.489 RON 289.137 RON 0 RON 289.137 RON 87.404 RON 201.733 RON 52.128 RON 49.852 RON 0 RON 0 RON 2
2023 1.049.506 RON 1.054.337 RON 1.069.404 RON −25.081 RON −15.067 RON 294.336 RON 0 RON 294.336 RON 62.323 RON 232.013 RON 29.505 RON 214.000 RON 0 RON 0 RON 2
2024 877.099 RON 878.327 RON 894.391 RON −16.064 RON −16.064 RON 345.232 RON 0 RON 345.232 RON 46.259 RON 298.973 RON 88.887 RON 208.610 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.002.372 RON 1.005.731 RON 1.018.224 RON −12.493 RON −12.493 RON 308.393 RON 0 RON 308.393 RON 33.766 RON 274.627 RON 42.218 RON 217.630 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ENE ANDREI
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 534 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−12.493 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 89.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,00 M RON
Rezultat Net 2025
−12,5 K RON
Total Active 2025
308,4 K RON
Scor Bonitate
52/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 52/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 543,7 K RON 639,4 K RON 832,8 K RON 972,0 K RON 1,05 M RON 877,1 K RON 1,00 M RON
Venituri totale 546,1 K RON 659,6 K RON 836,4 K RON 976,9 K RON 1,05 M RON 878,3 K RON 1,01 M RON
Cheltuieli totale 480,8 K RON 623,8 K RON 803,8 K RON 996,4 K RON 1,07 M RON 894,4 K RON 1,02 M RON
Rezultat net 49,0 K RON 24,9 K RON 25,2 K RON −27,8 K RON −25,1 K RON −16,1 K RON −12,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,14 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,12 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,97 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,18 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,12 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante308,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri42,2 K RON
Creanțe217,6 K RON
Numerar48,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 23,74
Durata stocaj (zile) 15
Rotație creanțe (ori/an) 4,61
Durata încasare (zile) 79

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-1,3%
Marjă netă
-1,3%
ROA
-4,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 123,6 K RON 188,6 K RON 65,5%
2020 96,8 K RON 186,7 K RON 51,8%
2021 139,5 K RON 254,6 K RON 54,8%
2022 201,7 K RON 289,1 K RON 69,8%
2023 232,0 K RON 294,3 K RON 78,8%
2024 299,0 K RON 345,2 K RON 86,6%
2025 274,6 K RON 308,4 K RON 89,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

52
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 543,7 K RON 639,4 K RON 832,8 K RON 972,0 K RON 1,05 M RON 877,1 K RON 1,00 M RON ▲ 14,3%
Rezultat net 49,0 K RON 24,9 K RON 25,2 K RON −27,8 K RON −25,1 K RON −16,1 K RON −12,5 K RON ▲ 22,2%
Total active 188,6 K RON 186,7 K RON 254,6 K RON 289,1 K RON 294,3 K RON 345,2 K RON 308,4 K RON ▼ 10,7%
Capitaluri proprii 65,0 K RON 89,9 K RON 115,2 K RON 87,4 K RON 62,3 K RON 46,3 K RON 33,8 K RON ▼ 27,0%
Datorii totale 123,6 K RON 96,8 K RON 139,5 K RON 201,7 K RON 232,0 K RON 299,0 K RON 274,6 K RON ▼ 8,1%
Lichiditate curentă 1,53 1,93 1,83 1,43 1,27 1,15 1,12 ▼ 2,7%
Marjă netă (%) 9,02 3,90 3,03 -2,86 -2,39 -1,83 -1,25 ▲ 31,7%
Scor bonitate 72 75 75 49 52 44 52 ▲ 18,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,14 M RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Grad de îndatorare de 89.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate