JUST CAS PRODUCT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. JEAN STERIADI, 38, M10, G, 4, 95, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 392.031 RON | 392.700 RON | 374.575 RON | 14.204 RON | 18.125 RON | 142.097 RON | 52.333 RON | 89.764 RON | 108.893 RON | 33.204 RON | 0 RON | 24.984 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 723.989 RON | 737.904 RON | 516.279 RON | 214.291 RON | 221.625 RON | 522.768 RON | 120.777 RON | 401.991 RON | 268.249 RON | 254.519 RON | −1.478 RON | 234.709 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Raport Economico-Financiar
2019–20201. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 392,0 K RON | 724,0 K RON |
| Venituri totale | 392,7 K RON | 737,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 374,6 K RON | 516,3 K RON |
| Rezultat net | 14,2 K RON | 214,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2021 (regresie liniară): 1,06 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2020
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,58 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,66 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2020)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2020)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,08 |
| Durata încasare (zile) | 118 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 33,2 K RON | 142,1 K RON | 23,4% |
| 2020 | 254,5 K RON | 522,8 K RON | 48,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2020
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 392,0 K RON | 724,0 K RON | ▲ 84,7% |
| Rezultat net | 14,2 K RON | 214,3 K RON | ▲ 1.408,7% |
| Total active | 142,1 K RON | 522,8 K RON | ▲ 267,9% |
| Capitaluri proprii | 108,9 K RON | 268,2 K RON | ▲ 146,3% |
| Datorii totale | 33,2 K RON | 254,5 K RON | ▲ 666,5% |
| Lichiditate curentă | 2,70 | 1,58 | ▼ 41,6% |
| Marjă netă (%) | 3,62 | 29,60 | ▲ 717,7% |
| Scor bonitate | 77 | 90 | ▲ 16,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2020 (214,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2021 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,06 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2020.