INSTANT PRODUCTION SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. Grigore Alexandrescu, 22, P, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 77.311 RON | 77.311 RON | 57.146 RON | 19.392 RON | 20.165 RON | 71.922 RON | 7.455 RON | 64.467 RON | 63.344 RON | 10.763 RON | 0 RON | 150 RON | 0 RON | 2.185 RON | 1 |
| 2020 | 75.413 RON | 75.413 RON | 74.156 RON | 537 RON | 1.257 RON | 59.746 RON | 6.337 RON | 53.409 RON | 53.355 RON | 9.009 RON | 0 RON | 2.550 RON | 0 RON | 2.618 RON | 1 |
| 2021 | 61.000 RON | 61.001 RON | 62.262 RON | −1.828 RON | −1.261 RON | 59.209 RON | 7.546 RON | 51.663 RON | 51.527 RON | 11.649 RON | 0 RON | 2.550 RON | 0 RON | 3.967 RON | 1 |
| 2022 | 47.418 RON | 47.419 RON | 63.906 RON | −16.961 RON | −16.487 RON | 39.097 RON | 5.693 RON | 33.404 RON | 34.566 RON | 9.552 RON | 0 RON | 150 RON | 0 RON | 5.021 RON | 1 |
| 2023 | 60.552 RON | 60.552 RON | 60.279 RON | −321 RON | 273 RON | 45.739 RON | 3.840 RON | 41.899 RON | 34.244 RON | 16.776 RON | 0 RON | 29.925 RON | 0 RON | 5.281 RON | 1 |
| 2024 | 55.000 RON | 55.000 RON | 61.899 RON | −7.438 RON | −6.899 RON | 37.462 RON | 4.332 RON | 33.130 RON | 26.807 RON | 14.699 RON | 0 RON | 150 RON | 0 RON | 4.044 RON | 1 |
| 2025 | 65.000 RON | 65.000 RON | 62.449 RON | 1.914 RON | 2.551 RON | 41.424 RON | 3.020 RON | 38.404 RON | 28.721 RON | 16.217 RON | 0 RON | 150 RON | 0 RON | 3.514 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9001 — Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
Top format din 690 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77,3 K RON | 75,4 K RON | 61,0 K RON | 47,4 K RON | 60,6 K RON | 55,0 K RON | 65,0 K RON |
| Venituri totale | 77,3 K RON | 75,4 K RON | 61,0 K RON | 47,4 K RON | 60,6 K RON | 55,0 K RON | 65,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 57,1 K RON | 74,2 K RON | 62,3 K RON | 63,9 K RON | 60,3 K RON | 61,9 K RON | 62,4 K RON |
| Rezultat net | 19,4 K RON | 537 RON | −1,8 K RON | −17,0 K RON | −321 RON | −7,4 K RON | 1,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 51,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,37 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,37 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,36 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 433,33 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 10,8 K RON | 71,9 K RON | 15,0% |
| 2020 | 9,0 K RON | 59,7 K RON | 15,1% |
| 2021 | 11,6 K RON | 59,2 K RON | 19,7% |
| 2022 | 9,6 K RON | 39,1 K RON | 24,4% |
| 2023 | 16,8 K RON | 45,7 K RON | 36,7% |
| 2024 | 14,7 K RON | 37,5 K RON | 39,2% |
| 2025 | 16,2 K RON | 41,4 K RON | 39,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77,3 K RON | 75,4 K RON | 61,0 K RON | 47,4 K RON | 60,6 K RON | 55,0 K RON | 65,0 K RON | ▲ 18,2% |
| Rezultat net | 19,4 K RON | 537 RON | −1,8 K RON | −17,0 K RON | −321 RON | −7,4 K RON | 1,9 K RON | ▲ 125,7% |
| Total active | 71,9 K RON | 59,7 K RON | 59,2 K RON | 39,1 K RON | 45,7 K RON | 37,5 K RON | 41,4 K RON | ▲ 10,6% |
| Capitaluri proprii | 63,3 K RON | 53,4 K RON | 51,5 K RON | 34,6 K RON | 34,2 K RON | 26,8 K RON | 28,7 K RON | ▲ 7,1% |
| Datorii totale | 10,8 K RON | 9,0 K RON | 11,6 K RON | 9,6 K RON | 16,8 K RON | 14,7 K RON | 16,2 K RON | ▲ 10,3% |
| Lichiditate curentă | 5,99 | 5,93 | 4,44 | 3,50 | 2,50 | 2,25 | 2,37 | ▲ 5,1% |
| Marjă netă (%) | 25,08 | 0,71 | -3,00 | -35,77 | -0,53 | -13,52 | 2,94 | ▲ 121,7% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 57 | 57 | 72 | 57 | 90 | ▲ 57,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.37), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.