Publicitate

EDULABS MANAGEMENT & CONSULTING S.R.L.

CUI: 36798397 J40/15826/2016 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36798397
Cod înmatriculare J40/15826/2016
EUID ROONRC.J40/15826/2016
Data înmatriculării 2016-11-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, LABORATOR, 145, S11, 1, 1, 11, 3, CAMERA NR 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: LABORATOR
Număr: 145
Bloc: S11
Scară: 1
Etaj: 1
Apartament: 11
Completare adresă: CAMERA NR 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 238.540 RON 238.540 RON 119.131 RON 117.383 RON 119.409 RON 235.917 RON 11.520 RON 224.397 RON 154.530 RON 81.387 RON 5.144 RON 65.528 RON 0 RON 0 RON 1
2024 177.051 RON 177.225 RON 175.079 RON 646 RON 2.146 RON 289.288 RON 10.347 RON 278.941 RON 155.175 RON 134.113 RON 5.144 RON 36.659 RON 0 RON 0 RON 1
2025 209.888 RON 210.050 RON 272.516 RON −62.688 RON −62.466 RON 166.203 RON 14.828 RON 151.375 RON 92.488 RON 73.715 RON 5.144 RON 103.123 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

UTEU ZERRIN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,282 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−62.688 RON)
Cifra de Afaceri 2025
209,9 K RON
Rezultat Net 2025
−62,7 K RON
Total Active 2025
166,2 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 238,5 K RON 177,1 K RON 209,9 K RON
Venituri totale 238,5 K RON 177,2 K RON 210,1 K RON
Cheltuieli totale 119,1 K RON 175,1 K RON 272,5 K RON
Rezultat net 117,4 K RON 646 RON −62,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 179,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,05 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,98 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,58 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,25 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate14,8 K RON (8.9%)
Active circulante151,4 K RON (91.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,1 K RON
Creanțe103,1 K RON
Numerar43,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 40,80
Durata stocaj (zile) 9
Rotație creanțe (ori/an) 2,04
Durata încasare (zile) 179

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-29,8%
Marjă netă
-29,9%
ROA
-37,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 81,4 K RON 235,9 K RON 34,5%
2024 134,1 K RON 289,3 K RON 46,4%
2025 73,7 K RON 166,2 K RON 44,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 238,5 K RON 177,1 K RON 209,9 K RON ▲ 18,5%
Rezultat net 117,4 K RON 646 RON −62,7 K RON ▼ 9.804,0%
Total active 235,9 K RON 289,3 K RON 166,2 K RON ▼ 42,5%
Capitaluri proprii 154,5 K RON 155,2 K RON 92,5 K RON ▼ 40,4%
Datorii totale 81,4 K RON 134,1 K RON 73,7 K RON ▼ 45,0%
Lichiditate curentă 2,76 2,08 2,05 ▼ 1,3%
Marjă netă (%) 49,21 0,36 -29,87 ▼ 8.397,2%
Scor bonitate 87 70 64 ▼ 8,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Lichiditate curentă bună (2.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate