Publicitate

INVEST GO CORPORATION SRL

CUI: 19062608 J40/15429/2006 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 19062608
Cod înmatriculare J40/15429/2006
EUID ROONRC.J40/15429/2006
Data înmatriculării 2006-10-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, GLĂDIŢEI, 42, T5, 10, 1006, 41211, 4

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: GLĂDIŢEI
Număr: 42
Bloc: T5
Etaj: 10
Apartament: 1006
Cod poștal: 41211

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 150.776 RON 163.891 RON 127.541 RON 31.519 RON 36.350 RON 7.164.991 RON 6.523.731 RON 641.260 RON −298.504 RON 7.463.495 RON 0 RON 2.966 RON 0 RON 0 RON 0
2020 127.412 RON 143.584 RON 132.590 RON 6.908 RON 10.994 RON 7.141.452 RON 6.487.631 RON 653.821 RON −291.596 RON 7.433.048 RON 0 RON 3.213 RON 0 RON 0 RON 0
2021 107.267 RON 13.415.114 RON 11.122.311 RON 1.925.954 RON 2.292.803 RON 14.206.577 RON 1.523.675 RON 12.682.902 RON −394.542 RON 14.601.119 RON 1.126 RON 6.452.648 RON 0 RON 0 RON 0
2022 131.049 RON 550.710 RON 8.559.349 RON −8.008.639 RON −8.008.639 RON 14.456.811 RON 1.481.914 RON 12.974.897 RON −8.403.181 RON 22.859.992 RON 0 RON 2.179.738 RON 0 RON 0 RON 0
2023 146.742 RON 8.328.682 RON 1.306.706 RON 7.021.976 RON 7.021.976 RON 14.888.490 RON 1.433.526 RON 13.454.964 RON −1.387.831 RON 16.275.151 RON 0 RON 2.867.652 RON 1.252 RON 82 RON 0
2024 133.749 RON 620.823 RON 781.014 RON −160.191 RON −160.191 RON 15.354.947 RON 1.391.765 RON 13.963.182 RON −1.548.022 RON 16.902.969 RON 0 RON 7.217.856 RON 0 RON 0 RON 0
2025 131.465 RON 750.220 RON 1.314.643 RON −564.423 RON −564.423 RON 15.564.699 RON 1.350.352 RON 14.214.347 RON −2.112.446 RON 17.677.145 RON 0 RON 7.437.794 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

CASTELLON MALLOR EDUARDO
administrator special
Spania
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,669 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−2.112.446 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.8) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−564.423 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 113.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
131,5 K RON
Rezultat Net 2025
−564,4 K RON
Total Active 2025
15,56 M RON
Scor Bonitate
17/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 17/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 150,8 K RON 127,4 K RON 107,3 K RON 131,0 K RON 146,7 K RON 133,7 K RON 131,5 K RON
Venituri totale 163,9 K RON 143,6 K RON 13,42 M RON 550,7 K RON 8,33 M RON 620,8 K RON 750,2 K RON
Cheltuieli totale 127,5 K RON 132,6 K RON 11,12 M RON 8,56 M RON 1,31 M RON 781,0 K RON 1,31 M RON
Rezultat net 31,5 K RON 6,9 K RON 1,93 M RON −8,01 M RON 7,02 M RON −160,2 K RON −564,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 131,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−2.112.446 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,80 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,80 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,31 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 0,88 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,35 M RON (8.7%)
Active circulante14,21 M RON (91.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe7,44 M RON
Numerar5,50 M RON
Alte active circulante1,28 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,02
Durata încasare (zile) 20.650

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-429,3%
Marjă netă
-429,3%
ROA
-3,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 7,46 M RON 7,16 M RON 104,2%
2020 7,43 M RON 7,14 M RON 104,1%
2021 14,60 M RON 14,21 M RON 102,8%
2022 22,86 M RON 14,46 M RON 158,1%
2023 16,28 M RON 14,89 M RON 109,3%
2024 16,90 M RON 15,35 M RON 110,1%
2025 17,68 M RON 15,56 M RON 113,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

17
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 150,8 K RON 127,4 K RON 107,3 K RON 131,0 K RON 146,7 K RON 133,7 K RON 131,5 K RON ▼ 1,7%
Rezultat net 31,5 K RON 6,9 K RON 1,93 M RON −8,01 M RON 7,02 M RON −160,2 K RON −564,4 K RON ▼ 252,3%
Total active 7,16 M RON 7,14 M RON 14,21 M RON 14,46 M RON 14,89 M RON 15,35 M RON 15,56 M RON ▲ 1,4%
Capitaluri proprii −298,5 K RON −291,6 K RON −394,5 K RON −8,40 M RON −1,39 M RON −1,55 M RON −2,11 M RON ▼ 36,5%
Datorii totale 7,46 M RON 7,43 M RON 14,60 M RON 22,86 M RON 16,28 M RON 16,90 M RON 17,68 M RON ▲ 4,6%
Lichiditate curentă 0,09 0,09 0,87 0,57 0,83 0,83 0,80 ▼ 2,7%
Marjă netă (%) 20,90 5,42 1.795,48 -6.111,18 4.785,25 -119,77 -429,33 ▼ 258,5%
Scor bonitate 42 37 55 24 60 17 17 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 131,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 113.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (17/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate