Publicitate

SAVO SOLLO IMPEX SRL

CUI: 13786881 J40/12884/2003 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13786881
Cod înmatriculare J40/12884/2003
EUID ROONRC.J40/12884/2003
Data înmatriculării 2003-09-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 23 ani
Salariați (2024) 15 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, CRICOVUL DULCE, 7A, N19, 1, 1, 4, PARTER

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: CRICOVUL DULCE
Număr: 7A
Bloc: N19
Scară: 1
Apartament: 1
Completare adresă: PARTER

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.459.430 RON 4.570.276 RON 605.589 RON 3.943.782 RON 3.964.687 RON 41.019.949 RON 41.016.238 RON 3.711 RON 32.051.603 RON 8.968.346 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 13
2024 19.107.200 RON 19.107.200 RON 18.035.394 RON 926.040 RON 1.071.806 RON 43.371.198 RON 24.260.287 RON 19.110.911 RON 32.977.643 RON 10.393.555 RON 0 RON 19.107.200 RON 0 RON 0 RON 15

Reprezentanți și administratori (2)

XINERATTE VENTURES LTD
administrator
Reșed.: Cipru
Pagina administratorului
TODASCA DORU
reprezentant al persoanei juridice
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
19,11 M RON
Rezultat Net 2024
926,0 K RON
Total Active 2024
43,37 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 2,46 M RON 19,11 M RON
Venituri totale 4,57 M RON 19,11 M RON
Cheltuieli totale 605,6 K RON 18,04 M RON
Rezultat net 3,94 M RON 926,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 35,75 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,84 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,84 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,17 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate24,26 M RON (55.9%)
Active circulante19,11 M RON (44.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe19,11 M RON
Numerar3,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,00
Durata încasare (zile) 365

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,6%
Marjă netă
4,9%
ROA
2,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 8,97 M RON 41,02 M RON 21,9%
2024 10,39 M RON 43,37 M RON 24,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 2,46 M RON 19,11 M RON ▲ 676,9%
Rezultat net 3,94 M RON 926,0 K RON ▼ 76,5%
Total active 41,02 M RON 43,37 M RON ▲ 5,7%
Capitaluri proprii 32,05 M RON 32,98 M RON ▲ 2,9%
Datorii totale 8,97 M RON 10,39 M RON ▲ 15,9%
Lichiditate curentă 0,00 1,84 ▲ 459.575,0%
Marjă netă (%) 160,35 4,85 ▼ 97,0%
Scor bonitate 65 80 ▲ 23,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (926,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 35,75 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate